18/10/17,

17:20

Густав Водічка на COMFY Tea: «Українці змогли намалювати ідеальний народний портрет»

Густав Водічка — філософ, історик, громадський діяч і автор відомої книги «Родина дремлющих ангелов». Письменник завітав до COMFY Tea. Тема зустрічі — «Корінні сенси нації».

Тільки українці змогли написати ікону про самих себе. Навряд чи існує загальний образ ідеального британця або француза. Єдиного народного портрету не можна побачити в різниці станів та часів. Українці — виняток. Народний соціальний ідеал — козак Мамай. Він сидить самотньо, але йому не нудно. У нього все є, але нічого відняти. Він в гості не проситься і до себе не запрошує. У багатострунному складному інструменті потопає його голос.

В ідеальній Україні ховаються ідеальні герої — мамаївці та мамаївки, незгодні зі світовим порядком. Тому що дух козацької волі вище будь-яких свобод!

У нас немає пісні про країну, від якої аж мурашки бігають! Тільки одна — гімн. Але в гімні написано: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Нашу свободу — особисту. Це навіть не держава, а приватне підприємство групи фізичних осіб.

Анархія — це не безладдя, а сувора система, в якій є свої правила.

Українці — найволелюбніші люди в світі. І тому нас абсолютно влаштовує правове бездержавне суспільство капіталістичного типу. Через наше прагнення до волі тут не може бути ніяких авторитетів. Який президент або депутат може їм стати?! Ви бачите, що у нас кожні півроку висміюють нового політика. Для нас вибори повинні бути щороку, як гетьмана вибирали! Чотири роки президентського терміну — дуже довго для українця.

Що таке архетип? Архетип українця — анархіст, людина, що не визнає влади над собою, а це зайвий раз підкреслює генетичне прагнення людей до свободи.

Це велика країна! І жити тут — суцільне задоволення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: