search
Підписатися

logo

7 крутих сервісів для роботи з українськими текстами та навчання. Українізуймося!

07 Липня, 2022, 12:15 0

Ми вже писали про лагідну українізацію свого браузера, переведенні на українську мову видачі у пошуковій системі Google та на YouTube, а зараз пропонуємо вам ще одну корисну публікацію. Цього разу мі підготували вам список сайтів та сервісів, котрі допоможуть покращити свою українську.

Вивчаєте українську мову? Або ж вже знаєте її, проте бажаєте покращити вимову, збільшити словниковий запас чи розширити знання щодо граматики, стилістики тощо? Ось вам тоді гарнесенька добірочка, котра стане у пригоді як тим, хто вчить українську, так і тим, хто вже знає її, але хоче покращити свої навички. А ще ці сервіси будуть ну дуже корисними для людей, котрі працюють з українськими текстами та перекладами.

  1. Коли треба дізнатися, як відмінюється якесь слово, можна звернутися до онлайн словника від Українського лінгвістичного порталу (УМІФ). Максимально простий пошук. Сайт показує, як правильно відмінюються слова, які закінчення вони мають при відмінюванні.
  2. А ось для перевірки тексту на орфографічні або ж стилістичні помилки можна користуватися сервісом r2u.org.ua. Тут все дуже просто. У віконце на першій же сторінці сайту кидаємо текст, який потрібно перевірити, та тиснемо відповідну кнопку. Кілька секунд, і система підсвітить слова з помилками, якщо такі в ньому є.
  3. Сервіс OnlineCorrector перевіряє тексти українською на граматику, стилістику, пунктуацію, а також вміє розпізнавати русизми та нетипові для української мови вислови. Це зручне розширення для роботи з Google документами. Безплатно користувачам надається простий набір правил перевірки текстів, але якщо вам потрібен професійний рівень перевірки, тобто з використанням максимального набору правил та живою підтримкою фахівців онлайн, тут є декілька варіантів передплати.
  4. Ще один функціональний сервіс для роботи зі словами — це Горох, онлайн словник із величезним набором опцій. Для кожного введеного у поле пошуку слова система запропонує вам транскрипцію, тлумачення, синоніми та антоніми, рими, словозміну (для кожного варіанта його значення), переклад та ще багато чого корисного.
  5. Портал Мова — ДНК нації надає користувачам безліч корисної інформації стосовно української мови. Граматика та пунктуація, наголос, орфографія, фразеологізми, вправи для вивчення, диктанти та ще багато іншого. Матеріали для навчання подаються яскраво, у легкій формі, тож навіть маленьким діткам буде легко та цікаво ними користуватися.
  6. Користуєтеся браузером Google Chrome? Тоді придивіться до розширення LanguageTool, адже з ним дуже зручно тримати під контролем граматику, стилістику та навіть трішечки пунктуацію. Цей додаток перевіряє набраний текст та підкреслює помилки, якщо вони там є. Сервіс нікуди не передає розпізнані тексти та не зберігає їх. Підтримуються деякі соціальні мережі, електронна пошта Gmail, сервіси для роботи з контентом тощо.
  7. А якщо йдеться про український правопис взагалі, то варто також внести до цього списку й Новий український правопис. За цим ось посиланнячком ви знайдете PDF-файл з усіма актуальними правилами.

Спробуйте скористатися цими сервісами, і вам обов’язково сподобається.

Бажаємо натхнення! 😘

 

123257 0 cookie-check 7 крутих сервісів для роботи з українськими текстами та навчання. Українізуймося!

Читайте також:

Добірка сервісів для поглибленого вивчення англійської та перекладів
Добірка сервісів для поглибленого вивчення англійської та перекладів
06 Липня, 2022, 03:23 1248
На своїй сторінці у Facebook Dmytro Semonov зробив дуже цікавий допис, котрий буде корисним для тих, хто активно вивчає англійську мову або ж користується нею...
Смотреть результаты
Свіжі знижки на побутову техніку та гаджети — ТОП-9 моделей!
Свіжі знижки на побутову техніку та гаджети — ТОП-9 моделей!
Червень уже закінчується, а круті знижки від Comfy — ні. Тож ловіть свіженький топчик крутих моделей, котрі наразі можна купити в магазинах мережі «Комфі» з...
Смотреть результаты
Як змінити видачу в Google та YouTube?
Як змінити видачу в Google та YouTube?
Зараз чимало українців, якщо майже не всі, хто раніше використовував російську мову в повсякденному житті, у побуті та на роботі, почали відчувати до неї цілком...
Смотреть результаты