search
Підписатися

logo

21 березня — День сонячних людей. Що ви знаєте про синдром Дауна?

21 Березня, 2024, 08:19 0

21 березня — це день дітей сонця, тобто тих, хто народився із синдромом Дауна. І цього дня ми можемо підтримати таких особливих людей, які живуть поряд із нами. Адже вони дійсно особливі, і насамперед тим, що вони напрочуд добрі та щирі, навіть занадто для нашого неідеального суспільства. І ось ця їхня доброта і довірливість, з якою вони дивляться на навколишній світ, робить їх дуже чутливими та беззахисними перед сучасним світом

Раніше ми писали:Благодійний мерч КОМФІ «Добро несеться». Перераховуємо 100% прибутку на ЗСУ!; 

Тому дуже важливо, щоби якнайбільше людей було максимально обізнаним про те, що таке синдром Дауна і як краще взаємодіяти з такими сонячними людьми. Це дозволить допомогти людям із цією особливістю легше інтегруватися у суспільство, а самому суспільству — навчитися краще розуміти дітей сонця та взаємодіяти з ними.

Тож сьогодні ми пропонуємо вам приєднатися до щорічної міжнародної акції солідарності із цими сонячними людьми та їхніми родинами. Виявляти підтримку завжди важливо!

Чому саме 21 березня

Міжнародний День людей із синдромом Дауна відзначається щорічно 21 березня, і цю дату обрано не просто так — у ній зашифровано той самий генетичний збій, який призводить до цього захворювання. Синдром Дауна виникає через трисомію, тобто наявність трьох гомологічних хромосом замість двох у 21-й хромосомі геному людини. В американському форматі запису дати це поєднання, 3/21, і відповідає позначенню 21 березня. Тож саме через такий збіг і було обрано цю дату.

І є ще один цікавий та корисний момент, пов’язаний із цим днем — акція «Різнокольорові шкарпетки». Так, звучить трохи несподівано, але це є, і воно працює. Та що ж це за акція?

Акція «Різнокольорові шкарпетки» — це один із символів підтримки та солідарності з людьми із синдромом Дауна. Її ідея полягає в тому, щоби люди вдягали цього дня яскраві різнокольорові шкарпетки, висловлюючи таким чином свою підтримку та солідарність із сонячними людьми тим, що стають на один день також яскравими, незвичайними та зовсім не такими, як інші. 

Шкарпетки Comfy Пуш помаранчеві р.36-39

179 грн

Купити

Шкарпетки Comfy Добро зелені р.36-39

179 грн

Купити

Вибір шкарпеток як символ цієї акції має символічне значення, адже шкарпетки, як і люди, можуть бути абсолютно різними, але всі вони важливі та цінні. Та й усе наше суспільство складається з нескінченного числа відмінностей, що, власне, і робить його таким різноманітним та унікальним.

Чому цей день такий важливий

Але головною метою цього дня є привернення уваги суспільства до найбільшої проблеми таких людей — неправильного розуміння суспільством їхнього стану та світогляду. За кордоном, наприклад, такі сонячні люди набагато краще інтегровані у соціум, аніж в Україні. Вони навчаються у звичайних школах разом з іншими дітьми, вступають до ВНЗ і успішно їх закінчують, влаштовуються на роботу та навіть створюють сім’ї. Тоді як у нас більшість таких дітей із самого раннього віку виявляються ізольованими.

Основними борцями за права сонячних дітей, за можливість нормальної освіти для них, соціалізацію та подальшу інтеграцію у суспільство на сьогоднішній день є їхні сім’ї. Вони краще усіх бачать і знають потенціал та здібності таких дітей, вони розуміють, наскільки їм важливо бути в соціумі, а не поза ним, тому й б’ються так за зміну ситуації, що склалася.

Наприклад, із 2003 року в Україні існує благодійна організація «Даун Сіндром», створена батьками малюків із цим захворюванням. І зараз ця БО об’єднує та підтримує близько 1000 таких сімей.

Які особливості у людей із синдромом Дауна

Перше, що впадає у вічі — це характерна зовнішність. Така генетична особливість наділяє людей схожими рисами обличчя, розрізом очей монголоїдного типу, низьким зростом, трохи вкороченими кінцівками та особливою будовою кистей рук. Також через ослаблений імунітет ці особи є вразливими перед багатьма захворюваннями, які у звичайних людей проходять легше і з меншими наслідками.

Рівень розумового розвитку може відрізнятися, залежно від різновиду такого захворювання, але більшість дітей із синдромом Дауна добре навчаються. Так, їм потрібно трохи більше уваги та часу на засвоювання нового матеріалу, але це їм цілком під силу. І хоча їхні особливості накладають певний відбиток як на розумовий розвиток, так і на когнітивні здібності, ці люди часто мають особливі таланти, наприклад, відмінну пам’ять чи схильність до якогось різновиду творчості. 

І тут важливо пам’ятати, що кожна людина із синдромом Дауна унікальна, тож і здібності, і потреби таких людей можуть відрізнятися. Тому дуже важливо, щоб у суспільстві було забезпечено інклюзивне середовище та підтримка для дітей сонця. Це дозволить покращити їх розвиток, життя та інтеграцію у суспільство, завдяки чому вони зможуть розкривати свій потенціал та жити більш повним життям. 

Які можливості у сонячних людей в Україні

У 2019 році відбулася резонансна для нашої країни подія — вперше за всю історію України людина із синдромом Дауна закінчила ВНЗ. Лучанин Богдан Кравчук зміг не лише здобути повну шкільну освіту, а й вступив на історичний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки, в якому здобув ступінь бакалавра. І навіть більше — після випуску цей талановитий хлопець ще й успішно влаштувався на роботу до місцевого музею. 

Тож як підсумок можна сказати, що підтримка Міжнародного Дня людей із синдромом Дауна — це можливість не лише виявити доброту та розуміння, а й продемонструвати нашу готовність будувати світ, де кожен має право на щастя, гідність та повагу від інших.

131517 0 cookie-check 21 березня — День сонячних людей. Що ви знаєте про синдром Дауна?

Читайте також:

Що приготувати в мультипечі? 5 смачних рецептів від Блогу КОМФІ
Що приготувати в мультипечі? 5 смачних рецептів від Блогу КОМФІ
19 Березня, 2024, 02:38 3576
Мультипіч — це штука крута, адже в ній можна готувати найрізноманітніші страви. Як у духовці, на грилі або ж на сковороді, проте значно швидше та...
Смотреть результаты
Маріуполь, ядерна бомба, драми та документалки — хто отримав Оскар 2024
Маріуполь, ядерна бомба, драми та документалки — хто отримав Оскар 2024
Сьогодні вночі відбулася довгоочікувана церемонія вручення щорічної кінопремії Оскар, і вона стала особливою — як для України, так і для всього світу. Українська кінострічка Мстислава...
Смотреть результаты
Нові Macbook Air 13 і 15 із M3 — що відомо, скільки коштують та коли у продажу
Нові Macbook Air 13 і 15 із M3 — що відомо, скільки коштують та коли у продажу
Днями компанія Apple несподівано і, треба визнати, дуже приємно здивувала своїх поціновувачів, випустивши лінійку оновлених макбуків — 13’’ та 15’’ моделі macbook Air із чипами...
Смотреть результаты