search
Підписатися

logo

1080p Premium — YouTube покращує якість відео, але тільки для передплатників

24 Лютого, 2023, 04:42 0

Останніми днями користувачі засікли появу незвичайного нововведення на сервісі — для деяких відео на YouTube стала доступна якість 1080p Premium. Але є і нюанс: ця новинка доступна лише за платною підпискою. Водночас розробники поки особливо не рвуться коментувати появу цих змін, і глядачі на YouTube вже трохи напружилися, побоюючись, що сервіс почне штучно занижувати якість звичайних відео. Давайте розберемося, чим відрізняється звичайна якість 1080p від 1080p Premium та як взагалі працює це нововведення.

Ловіть новинки в COMFY: Зустрічаємо смартфони Motorola у COMFY — круті ціни на нові моделі!

Отже, 1080p Premium, новий рівень якості відео на YouTube зараз знаходиться на стадії тестування, тому він доступний не для всіх відеороликів і тільки обмеженій кількості користувачів. Тому деякі власники преміум-підписки YouTube вже можуть бачити такий пункт у налаштуваннях якості відео. Але варто уточнити, що звичайна якість відео 1080p нікуди не поділася — вона, як і раніше, доступна і звичайним користувачам, і тим, у кого активна передплата.

Чим відрізняється якість відео 1080p від 1080p Premium? На YouTube під новим пунктом виводиться приписка, що така якість відео має вищий бітрейт, ніж звичайне 1080p, тобто відеоролик у 1080p Premium сумарно повинен мати вищу якість як картинки, так і звучання. Якщо говорити про високий бітрейт відео в загальних рисах, то він матиме такі переваги:

  1. Вища якість відео. Високий бітрейт означає передачу більшої кількості даних за той самий проміжок часу, тобто картинка має бути більш чіткою, деталізованою та реалістичною.
  2. Вища якість звуку. Оскільки передача звукових даних теж покращується, звукові доріжки будуть чистішими, а сам звук — якіснішим.
  3. Більше колірних градацій. Більш високий бітрейт дозволяє зберігати більше інформації про кольори та відтінки у зображенні, що дає реалістичніше та барвистіше зображення.
  4. Більш стабільний потік. При використанні вищого бітрейту відео менше переривається або зависає, адже передача даних швидша та стабільніша.
  5. Краще сприйняття контенту. Високий бітрейт може відчутно покращити сприйняття контенту, особливо якщо це професійно створене відео, у якому якість та деталі мають особливе значення.

Так, погодьтеся, що теоретично це все звучить чудово. Але як воно буде насправді?

Ловіть знижки від COMFY! Хочете купити новий смартфон — хороший і недорого? У КОМФІ ви знайдете величезний вибір смартфонів за гарними цінами, а також якісні аксесуари до них. Топові КРАЩі для вас!😎

Технічними подробицями розробники не діляться, але користувачі Reddit вже встигли провести власне невелике розслідування і повідомили, що при використанні якості відео Premium 1080p трансляція йшла зі швидкістю близько 13 Мбіт/с, тоді як на стандартних 1080p якість відео виявилася приблизно на рівні 8 Мбіт/с. Тобто можна припустити, що для якості 1080p (HD) доступною залишиться частота кадрів на рівні 30 кад/сек, тоді як 60 кад/сек і 120 кад/сек стануть прерогативою Premium.

Але тут слід уточнити, що при відтворенні відео на YouTube зазвичай використовується змінний бітрейт, тому отримані цифри не є статичним показником — вони можуть змінюватися залежно від особливостей відеоряду та візуальних ефектів у ньому.

І після того, як користувачі засікли появу нової фішки на YouTube та висловили побоювання, що стандартна якість 1080p (HD) штучно погіршуватиметься або навіть взагалі стане недоступною, щоби простимулювати користувачів на оплату підписки, коментар, хоч і лаконічний, все ж таки з’явився. Пол Пеннінгтон, один із представників компанії, прокоментував ситуацію, заспокоївши користувачів поясненням, що стандартний режим 1080p на YouTube залишиться незмінним, а новий формат відео буде просто його розширеною версією з бітрейтом, підвищеним до 50%, і доступною за платною підпискою.

126284 0 cookie-check 1080p Premium — YouTube покращує якість відео, але тільки для передплатників

Читайте також:

У бета-версії iOS 16.4 з’явилася підтримка Predictive text та Swipe для української мови
У бета-версії iOS 16.4 з’явилася підтримка Predictive text та Swipe для української мови
21 Лютого, 2023, 04:41 949
Сьогодні компанія Apple випустила першу бета-версію новенької iOS 16.4 для iPhone, і користувачі-тестувальники вже знайшли у ній дещо круте, що стосується нас, українців. Так, нарешті...
Смотреть результаты
Windows 11 тепер можна буде встановлювати на Mac
Windows 11 тепер можна буде встановлювати на Mac
Компанія Microsoft нарешті зробила те, чого так жадали багато користувачів —від тепер установка Windows 11 на Mac із процесорами Apple M1 и M2 офіційно дозволена...
Смотреть результаты
У Instagram скоро з’являться широкомовні чати Channels
У Instagram скоро з’являться широкомовні чати Channels
Компанія Meta викотила дещо новеньке для Instagram — тепер тут з’являться канали мовлення Channels. Нова функція чату в Instagram навіть була вже успішно протестована особисто...
Смотреть результаты