search
Подписаться

logo

Історія компанії Tesla Motors

13 февраля, 2017, 01:21 6

Ми вже писали про історії різних компаній і брендів, проте сьогодні мова піде про не менш цікаву і перспективну компанію, що має назву Tesla Motors.

«Пали резину, а не бензин» — це слоган компанії, з яким вона живе і творить.

pali-rezinu-a-ne-benzin

Американська високотехнологічна компанія, яка виробляє спортивні та звичайні електромобілі. Перша автомобільна компанія Силіконової Долини. Моделі, вироблені Tesla Motors (з січня 2017 року – просто Tesla), нічим не поступаються своїм бензиновим аналогам. Ось тільки значно простіші в керуванні, менш шумні і екологічно чистіші.

Зміст

Ідея електроавтомобіля і її втілення
Зародження компанії Tesla Motors
Тернистий шлях до визнання
Два слова про модельний ряд Tesla

Ідея електроавтомобіля і її втілення

Електромобіль з’явився раніше, ніж двигун внутрішнього згоряння. Роберт Андерсон збудував 1832/39 у Абердині прототип електромобіля. Перший електромобіль у вигляді візка з електродвигуном було створено 1841 року.

ideya-elektroavtomobilya-i-yiyi-vtilennya

На Першій міжнародній виставці електрики 1881 у Парижі презентували перший триколісний електромобіль Густава Трове, який розвивав швидкість 12 км/год при дальності ходу 14—26 км. Вперше у Німеччині був розроблений 1888 електромобіль Флокена.

ideya-elektroavtomobilya-i-yiyi-vtilennya-2

У 1899 році у Санкт-Петербурзі російський дворянин та інженер-винахідник Іполіт Романов створив перший російський електромобіль. На ньому використовувався свинцевий акумулятор системи Барі, що мав 36 вольтових стовпів («банок») і потребував підзарядки кожні 60 верст (приблизно 64 кілометри). Сумарна потужність становила 4 кінські сили, і машина могла змінювати швидкість у 9 градаціях від 1,6 до 37,4 км/год.

ideya-elektroavtomobilya-i-yiyi-vtilennya-3

У 1901 році Фердінанд Порше представив перше у світі гібридне авто Lohner-Porsche Mixte Hybrid, оснащене чотирма мотор-колесами, кожне з яких мало потужність 2,5-3,5 к.с. і могло на короткий час розвивати до 7 к.с. Але замість важких батарей як джерела енергії авто було оснащене двигуном внутрішнього згоряння, що виконував роль генератора.

vdoskonalen

Був ще ряд вдосконалень і рекордів, та хоча електроавтомобілі і були одним з найбільш ранніх винаходів, мода на них пройшла швидко. Розвиток електрики як джерела енергії для людства проходив з великими суперечностями. Всі електромобілі використовували постійний струм, а на початку ХХ століття все більшу популярність набували генератори змінного струму, а їх попередники витіснялись і ігнорувались. Якось встановити тодішні генератори змінного струму на електромобіль було неможливо через їх розміри. Ще однією причиною забуття електрокарів став розвиток автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Вони ставали все швидшими і не потребували довгої підзарядки. Отже, близько 1915 року, електричний автомобіль пішов в забуття.

Цікавим і неоднозначним є електроавтомобіль Ніколи Тесли. У 1931 році Нікола Тесла продемонстрував прототип електромобіля, що працює без будь-яких традиційних джерел струму. За підтримки компаній General Electric і Pierce-Arrow, він замінив традиційний двигун згоряння у наданого йому новому автомобілі Pierce-Arrow на електродвигун (80 к.с., 1800 об/хв). З радіодеталей, куплених в звичайному магазині Тесла зібрав пристрій розміром 60×30×15 см, з якого стирчали два стержня. Приєднавши дроти, що йдуть від пристрою до контактів електродвигуна, Нікола Тесла сів в автомобіль і поїхав. Після цього він їздив на машині тиждень, розганяючи її до 150 км / год. Його звинувачували в «чорній магії» і чутливий винахідник зняв свою таємничу коробочку і вона зникла десь у його лабораторії. Пристрій, що живить двигун автомобіля не можуть відтворити навіть у наш час.

Відродження інтересу до електромобілів відбулося в 1960-ті роки через екологічні проблеми автотранспорту і особливо у 1970-ті через різке зростання вартості бензину у результаті енергетичної кризи 1973 р. Але після 1982 року інтерес до електромобілів знову впав через зміну кон’юнктури на нафтовому ринку.

565

У 1990-х роках була спроба відновити промислове виробництво електромобілів. Проте існує думка, що авто- і нафтовиробники домовилися, розуміючи небезпеку того, що електромобілі могли витіснити звичайні автомобілі. І 2003-2004 рр. промислове виробництво припиняється повністю.

У 2007 р. знову почалося розгортання промислового виробництва електромобілів. Особливе завзяття проявляють невеликі підприємства (такі як «Tesla Motors»), оскільки для них не страшне скорочення обсягу виробництва звичайних автомобілів.

Зародження компанії

Ідея створення «електросупермобіля» прийшла в голову інженеру Мартіну Еберхарду. Одного разу він захотів мати спортивний автомобіль, з не дуже високими апетитами щодо паливно-мастильних матеріалів. Він прекрасно розбирався в акумуляторних батареях, але ніяк не в автомобілях, інакше б не ставив перед собою такого завдання. Економія палива і високі швидкості — речі несумісні. Дізнавшись, що автомобільна промисловість на той момент не здатна була задовольнити його бажання, Мартін вирішив сам розробити автомобіль, що працює від іншого джерела — літієво-іонних акумуляторів.

Мартіну Еберхард з ще одним підприємливим інженером Марком Тарпенніном заснували компанію Tesla Motors в липні 2003 року.

zarodzhennya-kompaniyi

У інженерів були ідеї і навіть компанія, проте не було грошей. Ситуація змінилася коли на їх шляху зустрівся Ілон Маск — мільярдер родом з Південної Африки. До доленосної зустрічі він створив компанію електронних платежів Pay Pal, запустив підприємство спорудження ракетоносіїв SpaceX і розкрутив проект Solar City по використанню сонячної енергії в побутових цілях. Після всього цього дати старт конвеєру з виробництва електромобілів виглядало дрібницею.

ilon-mask-milyarder-rodom-z-pivdennoyi-afriki

Співінвесторами виступили засновники Google Сергій Брін і Ларрі Пейдж, а також творець eBay Джеффрі Сколл. Невипадково проривний електромобіль називають «дітищем Кремнієвої долини». Але вклалися і автогіганти — Даймлер і Тойота.

В основу першого електромобіля була покладена серійна бензинова модель Elise, компанії Lotus Cars. Просто начинку її кардинально змінили. Наприклад, на місці, де раніше знаходився двигун, розмістилися 6381 мініатюрних акумулятора. Така складна система потребувала спеціальної системи охолодження. Засновники Tesla, як відомо, не розбиралися в автомобілях, а тому почали переманювати фахівців з тієї ж Lotus Cars, що ледь не закінчилося скандалом. Всього ж в компанії в той час працювало близько сотні людей.

zasnovniki-tesla

В 2004 році Ілон Маск вклав в компанію $ 7,5 млн. Тоді він і очолив раду директорів компанії. У лютому 2005 року Ілон Маск зробив чергове вливання в Tesla – на цей раз в розмірі $ 13 млн — компанія якраз займалася розробкою раніше анонсованого автомобіля Tesla Roadster. Пізніше в 2007 році компанія отримала ще $ 40 млн від Маска і венчурного фонду Technology Partners.

11 липня 2005 Тесла підписала контракт з англійським авто-виробником Lotus на виготовлення готових автомобілів без трансмісії, які і стали Tesla Roadster.

19 липня 2006 року СЕО компанії Мартін Еберхард разом з головою ради директорів Ілоном Маском представили першу модель Tesla на закритій вечірці в аеропорті Санта-Моніка. З цього моменту Tesla – офіційно автомобільна компанія.

pershu-model-tesla

Тернистий шлях до визнання

Tesla Motors незабаром виявилася у важкій ситуації. Компанія прогорала і потребувала нового лідера. У грудні 2007 року Зеєв Дрора, успішний хай-тек підприємець і менеджер, стає СЕО та президентом компанії. Під його керівництвом 10% персоналу було звільнено, щоб зробити компанію прибутковою. Однак Дрора недовго пробув главою Tesla. У жовтні 2008 року Маск переконав Дрора стати віце-президентом компанії, але вже в грудні той покинув цю посаду. За цей період Маск просадив $ 70 млн власних грошей на Tesla.

30 червня 2008 року компанія Tesla анонсує Model S зі стартовою ціною від $ 50 000 і салоном на сім чоловік. Вона повинна була стати «доступною» моделлю для всієї родини.

model-s

19 травня 2009 Тесла укладає стратегічне партнерство з німецьким автомобілебудівним концерном Daimler AG, який купує 10 % компанії за $ 50 млн.

У червні 2009 року Tesla взяла в кредит $ 465 млн. у Міністерства енергетики США. Компанія виплатила борг в травні 2013 року, на дев’ять місяців раніше строку.

esla-vzyala-v-kredit-465-mln

29 червня 2010 Tesla заробила $ 26 млн при первинному розміщенні акцій на біржі, ставши першою в Америці публічної автокомпанією після Ford, яка вийшла на біржу в 1956 році. З моменту виходу на IPO акції компанії Tesla виросли на 1229 %.

9 лютого 2012 року Tesla анонсує свій перший паркетник і повнопривідний автомобіль. Він називається Model X, і з’явився на ринку в 2015 році.

У 2012 році компанія Tesla без зайвого галасу розпочала будівництво мережі електрозаправок в Каліфорнії. На момент анонсу в 2012 році мережа Superchargers налічувала вже шість готових станцій. Сьогодні їх більше 600 по всьому світу, а їх розподіл дозволяє власникам автомобілів Tesla перетнути всю територію США без жодних труднощів.

tesla

До 2013 року Tesla розвивалася цілком стабільно, але компанію чекав сюрприз. Відразу три седана Model S загорілися у ДТП. Компанія негайно вирішила проблему і заявила, що автомобілі концерну відтепер надійні, але удар по репутації вже було завдано. Акції компанії впали більш ніж на 20%.

Після важкого 2013 року, в 2014-му компанія Tesla нарешті знайшла свою нішу. Ціна акцій компанії злетіла на 47% з моменту падіння через пожежі в автомобілях Model S.

У червні 2014 року було вирішено відкрити доступ до патентів Tesla, щоб прискорити перехід на електомобілі.

15 липня 2014 в компанії Tesla оголосили, що наступний автомобіль буде називатися Model ІІІ. Ціна стартує від $ 35 000.

Два слова про модельний ряд Tesla

У 19 липня 2006 р в Санта-Моніці (Каліфорнія) пройшла презентація першого дітища компанії Tesla Motors – електромобіля Tesla Roadster. Створений на основі британського спортивного автомобіля Lotus Elise S2. При ціні $ 100 000 автомобіль оснащений мотором потужністю близько 250 к.с. і розвиває швидкість до 210 км / год. Пробіг на одній зарядці – 300 км. До 100 км / год розганяється за 3,9 с. Виглядає цілком конкурентноздатно на фоні своїх антиподів з двигунами внутрішнього згоряння. Серед покупців рахується і така знаменитість, як Арнольд Шварценегер.

tesla-roadster

Але справжнім хітом став 5-дверний ліфтбек преміум класу Tesla Model S. Перша презентація пройшла у Франкфурті на виставці у 2009 році. З 2012 року електромобіль вийшов на ринок США. Тільки за 2015 р було продано понад 50 000 електрокарів Model S.

tesla-model-s

Tesla Model S – дійсно достойна за всіма показниками машина. Пробіг на одній зарядці до 500 км. Максимальна швидкість – понад 200 км / год. Розгін до 100 км / год за 4,4 сек. (При потужності 416 к.с.).

Багато в чому видатні характеристики досягнуті завдяки унікально низькому коефіцієнту аеродинамічного опору кузова електромобіля – всього 0,24. Поява такого авто не пройшла непоміченою. У листопаді 2012 року Tesla Model S визнана «Автомобілем року» за версією впливового журналу Motor Trend.

Після тріумфу Tesla Model S компанія приступила до освоєння ринку позашляховиків, в IV кварталі 2015 року на ринок був виведений Tesla Model X: кросовер з двома моторами потужністю по 259 к.с. (базова модель) і пробігом на одній зарядці понад 400 км. Але при цьому модифікація P90 D укомплектована моторами потужністю 762 к.с. і до 100 км / год розганяється всього за 3,8 с.

tesla-model-x

Не оминула компанія Tesla увагою і сегмент авторинку «для простої людини». 31 березня 2016 р був презентований Tesla Model III –. електромобіль вартістю всього $ 35 000, що більш ніж в 2 рази нижче стартової вартості Model S. Вже за перший тиждень після презентації було замовлено 325 000 автомобілів Tesla Model ІІІ, що перевищує загальну кількість електромобілів, проданих Tesla Motors за весь час її існування.

tesla-model-iii

Новий електромобіль коротше Model S і має такі ж габарити, як у добре відомих нашим автомобілістам моделей Audi A4 або BMW 3. Пробіг Tesla Model ІІІ на одній зарядці 346 км; розгін до 100 км / год. – за 6 с. За заявами творців, має ще нижчий коефіцієнт аеродинамічного опору – всього 0,21.

28958 0 cookie-check Історія компанії Tesla Motors

Читайте также:

Історія компанії Tesla Motors
Історія компанії Tesla Motors
13 февраля, 2017, 01:21 2212 6
Ми вже писали про історії різних компаній і брендів, проте сьогодні мова піде про не менш цікаву і перспективну компанію, що має назву Tesla Motors....
Смотреть результаты
Успеть за 60 минут: праздничный ужин на День Всех Влюбленных
Успеть за 60 минут: праздничный ужин на День Всех Влюбленных
В двадцать первом веке мы все куда-то спешим и порой забываем о самом важном и ценном, что есть в нашей жизни. И даже в самый...
Смотреть результаты
Учимся читать правильно: как читают успешные люди
Учимся читать правильно: как читают успешные люди
Успешные люди называют чтение очень полезной привычкой. Они утверждают, что важным является не только количество, но и качество полученной информации. Прочитанное нужно понимать, запоминать и...
Смотреть результаты