search
Подписаться

logo

Android 7.0 Nougat. Що нового і для чого.

31 октября, 2016, 03:02 8

Рекомендуем прочитать :

Как сделать резервную копию смартфона на Android

Рекомендуем посмотреть:

Обзор Android 7.0 Nougat + список моделей, которые получат обновление

Шляхи нумерації версій Android незбагненні — після варіантів 1.5 і 1.6 був Android 2.0, за ним — 2,1, 2,2 і 2,3. Після цього була система Android 3.0, яку отримали тільки «обрані» гаджети. Золотий вік стабільності прийшов лише за часів версій 4,0-4,4, а потім Google знову перелопатив дизайн і «закрутив гайки» стосовно прав доступу софту — частина «невдалих» додатків постраждала. Революційний Android 5.0 виявився занадто ненажерливим і повільним на старих смартфонах, тому його доробили до версії 5.1.shlyakhi-numeraciyi-versijj-androidВже з 5,0 Lollipop Android набуває сучасного вигляду і стає отримувати менше помітні доопрацювання з новими версіями. Трохи косметичних змін, роздільне управління і трохи знижена ненажерливість — ось і всі серйозні доопрацювання в шостому Андроїд. З версією 7.0 ситуація складніша — зміни є, але вони ретельно сховані з очей рядового користувача.

Зміст

Інтерфейс
Панель повідомлень
Мультизадачність
Меню програм
Екран блокування
Налаштування
Підтримка API Vulkan
Інші зміни

Інтерфейс

interfejjs

За замовчуванням в системі використовується один робочий стіл, на якому розробники Google розмістили папки з іконками своїх фірмових сервісів. Іконки додатків і надалі лишили круглими і вони так само розташовані на загальному значку один за одним, і зрозуміти, що саме ховається за першої іконкою, буває непросто.

У розкритому вигляді папка виглядає як білий прямокутник зі списком значків, знизу відображається її назва.

bilijj-pryamokutnik-zi-spiskom-znachkiv

Іконки всередині папки можна вільно міняти місцями, що дозволяє розташувати найбільш часто використовувані додатки прямо під пальцем для швидкого доступу. Зліва від домашнього робочого столу розташований екран Google Now.

roztashovanijj-ekran-google-now

З одного боку, це зручно, адже на довгий тап по кнопці «Додому» за замовчуванням призначений запуск контекстного пошуку Now on Tap. З іншого — призначати домашній екран вручну через це не можна, ним завжди буде перший робочий стіл. Для створення нового робочого столу досить перетягнути ярлик до краю екрану, а потім перемістити на екран, що з’явиться. Довгоочікувана підтримка мультитач так і не з’явилася — захопити  іконку одним пальцем, а прокрутити екран іншим не можна. Порожні робочі столи видаляються автоматично.

З робочого столу можна одним рухом видалити як іконку, так і саму програму. Для цього достатньо перетягнути значок у спеціальну зону у  верхньому краю екрану. Довгий тап по вільному місці екрану активує режим редагування робочих столів. Використовуючи іконки в нижній частині екрану, можна змінити шпалери, винести на робочий стіл додаткові віджети або перейти до налаштувань екрану і асистента Google Now. З цікавих можливостей варто відзначити автоматичну зміну орієнтації екрану, яка працює в самому лаунчері.

asistent-google-nowМеню вибору шпалер залишилось практично без змін, але тепер у користувачів з’явилася можливість призначати різні фонові картинки для робочого столу і екрану блокування. У інших оболонках ця функція була присутня вже багато років, але сам Google весь цей час її чомусь ігнорував.

menyu-viboru-shpaler-1

Дизайн списку віджетів практично не відрізняється від Android 6.0. Це все той же вертикальний список, в якому кожному з додатків відведений окремий рядок. Якщо у однієї програми є відразу кілька різних віджетів, то на рядку з їх слайдами буде ще і горизонтальна прокрутка. На правій стороні екрану розташований зелений «повзунок», якщо підчепити його пальцем і потягнути вниз, на екрані буде показана буква алфавіту, до якої ви прокрутили список.

Панель повідомлень

panel-povidomlen

Одним з головних змін в інтерфейсі Android 7.0 Nougat стала панель повідомлень, яка тепер займає помітно менше місця на екрані. Самі сповіщення в своїй масі тепер відображаються компактніше, але при цьому містять більше корисної інформації.

android-7-0-nougat-stala-panel-povidomlen

Обов’язково вказується, від якого додатка повідомлення, а також текст повідомлення. Відповісти на вхідне SMS або повідомлення в месенджері тепер можна прямо з шторки панелі повідомлень, при умові, що розробник передбачив відповідну можливість.

obovyazkovo-vkazuehtsya-vid-yakogo-dodatka-povidomlennya

Крім цього, оповіщення тепер можна швидко налаштувати для кожної програми, зробивши їх беззвучними або повністю відключивши.

opovishhennya-teper-mozhna-shvidko-nalashtuvati

Якщо потягнути шторку панелі повідомлень далі, то показується більше швидких налаштувань, а також регулювання яскравості. Як і в багатьох інших  прошивках, швидкі налаштування тепер можна редагувати.

mozhna-redaguvati

При цьому сторонні розробники отримали можливість додавати в них опції своїх додатків. Ще одна цікава особливість швидких налаштувань, це, клікнувши по деяких з них, можна побачити більше інформації, не залишаючи шторку повідомлень. Це працює, наприклад, з Bluetooth і Wi-Fi, можна подивитися доступні мережі і пристрої. Якщо клікнути на іконку мережі оператора, відображається інформація про кількість завантажених даних.

kilkist-zavantazhenikh-danikh

Так само, іконка акумулятора показує заряд і розхід батареї. Зразу ж можна ввімкнути енергозберігаючий режим.

Мультизадачність

multizadachnist

Можливість одночасно працювати з декількома програмами — одна з головних відмінностей смартфону від звичайного телефону. Не всі власники смартфонів користуються декількома програмами одночасно, проте повністю відмовитися від багатозадачності сучасних гаджетів і перейти на звичайні «мобілки» ніхто не хоче.

Проте, в смартфонах багатозадачність реалізована зовсім не так, як в персональних комп’ютерах, що обумовлено купою різних факторів. Від продуктивності заліза і енергоспоживання до різниці в розмірах екранів і типових сценаріях роботи.

В цілому, позиція розробників дуже проста. Смартфон — це розумний телефон, а не зменшений комп’ютер, і йому повноцінна мультизадачність просто не потрібна. І якщо за останні роки в цьому напрямку що і змінювалося, то скоріше в бік спрощення — додаткам забороняли бути занадто активними в режимі очікування, активовувати смартфон для різних дрібниць і т. п. Смартфон — це дійсно не комп’ютер. Але вже давно і не просто розумний телефон. Сучасний смартфон здатний замінити цілий ряд девайсів. Починаючи з фотоапарату і закінчуючи телевізором для перегляду фільмів. Звичайно він не замінить всі ці пристрої повністю інакше б вони зникли б як такі, проте як мобільна портативна версія біль ніж.

Нове залізо і нові сценарії використання давно вимагали і нового програмного забезпечення і нового підходу. І в Android 7.0 ми нарешті бачимо прогрес в цьому.

nove-zalizo-i-novi-scenariyi-vikoristannya-davno-vimagali

Нарешті з’явилася кнопка, яка дозволяє закрити всі відкриті програми. Уже тривалий час вона була доступна в прошивках Android від сторонніх розробників. Крім цього, також з’явився режим, який дозволяє розміщувати в одному вікні два додатки поруч. Цей режим роботи може бути корисний на планшетах, а також на смартфонах з великою діагоналлю дисплею.

knopka-yaka-dozvolyaeh-zakriti-vsi-vidkriti-programi

Користувачам флагманських смартфонів і планшетів Samsung він і зовсім буде знайомим, так як компанія реалізувала цю можливість ще декілька років тому. А ось що дійсно нове в багатозадачності Android 7.0, так це можливість переключатися між двома останніми додатками, подвійним натисканням клавіші багатозадачності.

Меню програм

Найбільш спірним нововведенням Android 6.0 Marshmallow виявилося нове меню програм. Одних користувачів дратував його яскравий білий фон, інших обюрювало примусове сортування іконок в алфавітному порядку, третім не вистачало додаткових функцій на зразок підтримки папок або можливості приховувати зайві значки.

menyu-program

Проте, розробники Google продовжують притримуватися нового дизайну, нічого в ньому не міняючи. Якісь мінімальні відмінності все ж є, але незначні – трохи інакше промальовані межі елементів інтерфейсу, додалися тіні і так далі. Перший рядок меню все так само займають іконки найбільш використовуваних додатків, трохи вище знаходиться пошуковий рядок. Якщо програми, що шукають на смартфоні не виявиться, то продовжити пошук можна буде вже в самому Google Play.

google-play

З точки зору Google меню додатків — це так званий аналог кнопки «Пуск»: список найбільш часто використовуваних додатків, вбудований рядок пошуку, сортування в алфавітному порядку і так далі. Можливості приховувати, довільно групувати або закидати іконки в папки сюди не додали не просто так — меню повинно залишатися максимально простим каталогом, де користувач зможе легко знайти те, що у нього «загубилося» на робочому столі. Адже там-то скільки завгодно можна переносити іконки з різних екранів, групувати їх по папках або і зовсім видаляти.

Екран блокування

ekran-blokuvannya

Для екрану блокування ніяких глобальних змін не відбулося. З’явилася можливість встановити на нього власний фоновий малюнок, відмінний від шпалер робочого столу. Значно покращилася анімація. Для того, щоб розкрити «шторку» панелі повідомлень на весь екран, тепер не обов’язково тягнутися до верхньої межі екрану — підійде будь-який горизонтальний свайп.

У нижній частині екрану видно звичні іконки швидкого доступу, які дозволяють запустити асистент Google Now або камеру смартфона без введення пароля або графічного ключа. Замінити їх на щось інше, як і раніше не можна.

zvichni-ikonki-shvidkogo-dostupu

Якщо в смартфоні є сканер відбитків пальців, то його можна буде використовувати для швидкого розблокування смартфона. Замочок у нижній частині екрана при цьому зміниться на зображення відбитка пальця. Раніше всі виробники смартфонів із сканером відбитків пальців змушені були самі розробляти під них софт, нарешті розробники Google систематизували і впорядкували його. Але навіть при використанні дактилоскопічного датчика користувача всеодно доведеться вибрати альтернативний варіант розблокування, який буде використаний після п’яти невдалих спроб зісканувати відбиток пальця.

Налаштування

nalashtuvannya

У настройки системи тепер приємно входити. В принципі, вони давно були логічними, але тепер під кожним з пунктів меню відображається коротенька «доповідь». Wi-Fi доповідає, до якої точки доступу Ви підключені, «передача даних» рапортує про кількість використаного трафіку, екран доповідає про рівень підсвічування, і так далі. Виглядає дуже жваво. При цьому в самому верху меню є підказки по налаштуванню для більш коректної роботи.

pidkazki-po-nalashtuvannyu

Підтримка API Vulkan

Ще одним нововведенням в арсеналі нового Android стала підтримка Vulkan. Цей API для роботи з графікою був розроблений Khronos Group, яка раніше створила інший популярний API OpenGL. Таким чином, Vulkan в Android 7.0 Nougat є своєрідною відповіддю на DirectX 12 в Windows 10 і Metal в iOS. Він дозволяє розробникам отримувати більше продуктивності з графічних чіпів, покращуючи графіку в іграх. На жаль, не всі зможуть відчути на собі переваги нового API, так як його підтримка повинна бути в GPU, хоча технічно його підтримують всі чіпи з OpenGL ES 3.1.

Інші зміни

Смайли

Android 7.0 Nougat отримав підтримку Unicode 9, а разом з ним і 72 нових смайла. Вперше в стоковому Android з’явилася можливість вибрати колір смайлів, що відображає їх приналежність до різних рас. Крім цього, самі смайли в Android 7.0 також оновилися.

smajjli

Масштабування

Android давно дозволяв змінювати розмір шрифту, але не розмір елементів інтерфейсу. Тепер в системі нарешті з’явилося повноцінне масштабування (dpi). Це ще один крок до того, щоб зробити використання системи максимально комфортним на будь-яких пристроях, а не тільки «середньостатистичних». В тому числі, по максимуму задіяти вільну площу екрану.

masshtabuvannya

Data Saver

Новий режим Data Saver допомагає знизити витрату трафіку, не дозволяючи додаткам просто так витрачати дорогоцінні мегабайти. Наприклад, додаткові зображення будуть довантажувати тільки тоді, коли Ви вкажете на них пальцем, і так далі. Найбільш важливі для Вас додатки можна внести в «білий список», щоб на них ніякі обмеження не поширювалися.

data-saver

System UI Tuner

В меню налаштувань залишився прихований розділ System UI Tuner, хоча набір опцій в ньому змінився. Щоб активувати його достатньо натиснути і кілька секунд не відпускати значок шестерінки, який знаходиться в шторці панелі повідомлень.

В цьому розділі знаходяться кілька додаткових опцій, які в Google з якихось причин не захотіли виставляти на загальний огляд. В майбутньому розділ може бути змінений або видалений, про що Google попереджає з самого початку.

З цікавих функцій додали тонке налаштування поведінки повідомлень, вибір іконок в рядку стану і відображення відсотків заряду акумулятора.

data-saver

«Пасхалка»

У Google не забули про традиційну «пасхалку», яку можна виявити, кілька разів поспіль тапнувши по номеру версії ОС. Минулого разу це була простенька міні-гра на зразок Flappy Bird, в цей раз — явна пародія на Pokemon GO під назвою Android Neko.

Суть гри приблизно така:

  • Заходимо в розділ налаштувань «Про телефон» і кілька разів поспіль нажимаємо по рядку з версією ОС.
  • Після того, як на екрані з’явиться буква «N» продовжуємо нажимати по екрану пальцем. Якщо все зроблено правильно, на екрані з’явиться крихітна котяча мордочка розміром як звичайний смайлик.

paskhalka

  • Серед доступних перемикачів в шторці панелі повідомлень повинен з’явиться один новий. Виносимо його на чільне місце, вибираємо їжу, якою будемо приманювати кішку.

shtorci-paneli-povidomlen

  • Через якийсь час на телефон прийде повідомлення про те, що поруч з’явився кіт і його потрібно впіймати.

prijjde-povidomlennya

22902 0 cookie-check Android 7.0 Nougat. Що нового і для чого.

Читайте также:

Уложиться в бюджет: обогреватели. Бюджет до 2 000 грн.
Уложиться в бюджет: обогреватели. Бюджет до 2 000 грн.
28 октября, 2016, 11:11 1005 11
Рекомендуем прочитать : Как выбрать обогреватель Уложиться в бюджет: обогреватели. Бюджет до 1 000 грн. Холодает! Нужно греться!  Всё более и более актуальным для каждого...
Смотреть результаты
Есть ли жизнь после Nexus. Обзор гуглофонов Google Pixel и Pixel XL
Есть ли жизнь после Nexus. Обзор гуглофонов Google Pixel и Pixel XL
Рекомендуем прочитать: Сравнение iPhone 7 Plus и Google Pixel XL История Google-смартфонов: от Nexus One до Pixel Google уже не тот. Вернее «тот», но уже...
Смотреть результаты
Подробная инструкция по использованию Google Drive на Android-устройстве
Подробная инструкция по использованию Google Drive на Android-устройстве
Рекомендуем прочитать : Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно Как добавить пользовательские мелодии в Android Google Drive является одним из наиболее удобных облачных...
Смотреть результаты