search
Подписаться

logo

YouTube: тернистий шлях до успіху

06 декабря, 2017, 12:29 10

Comfy.ua — Самый крутой канал о технике

Comfy.ua | Бытовая техника для жизни

YouTube – популярний відеохостинг, що надає послуги розміщення відеоматеріалів. З 2013 року він поступався за популярністю лише соціальній мережі Facebook і пошуковику Google.com. Заснований 14 лютого 2005 року. Користувачі можуть додавати, продивлятись і коментувати ті чи інші відеозаписи. Завдяки простоті та зручності використання, YouTube став одним із найпопулярніших місць для розміщення відеофайлів. Служба містить як професійні кліпи так і аматорські відеозаписи, включаючи відеоблоги.

Засновник YouTube Чад Герлі вважає: успіх компанії полягає не тільки в тому, що за допомогою сайту користувачі можуть показати свої відео всьому світу; на YouTube можна легко знайти потрібне відео і порекомендувати його іншим.

 

Зародження ідеї

YouTube заснований 14 лютого 2005 року в американському місті Сан-Бруно, Каліфорнія дизайнером Чадом Герлі (Chad Hurley) і програмістами Стівом Ченом (Steve Chen) і Джаведом Карімом( Jawed Karim), які до цього разом працювали в компанії PayPal .Сама ідея створення You tube.com належить саме Чаду Херлі. Потім він «спокусив» приятелів. Після чого всі троє вирішили попрощатися з роботою в PayPal і зайнятися новим цікавим проектом.

заснований

Мало хто знає, але з самого початку сайт Youtube.com задумувався і реалізувався як сайт знайомств. Тільки у нього була одна необов’язкова для того часу «фішка» – можливість завантажувати власні відео. По ідеї розробників такий сайт мав допомогти користувачам легко та зручно розмістити відео з його участю для простішого зав’язування знайомства.

Однак користувачі самі визначили шлях розвитку майбутнього інтернет-гіганта: більшість відео, завантажених на YouTube, були не про самих користувачів, а про те, що відбувається навколо них. Херлі, Чен і Карим тут же зрозуміли, що це – сигнал, за яким, для більшої успішності сайту, потрібно зробити ребрендинг.

23 квітня Джавід виклав на сайт перше відео тривалістю 19 секунд. Протягом цього часу глядач міг спостерігати, як Джавід Карім в зоопарку Сан-Дієго стоїть біля кліток з слонами. Саме це відео дало старт бета-тестуванню сайту.

бета-тестуванню сайту

Спочатку сервіс не користувався популярністю, проте вже в липні 2005 року після введення ряду нововведень, включно з можливістю залишати коментарі до роликів і вставляти відеоролики з YouTube в записи на інших сайтах та блогах, число відвідувачів сайту почало стрімко зростати. У грудні 2005 року число щоденних переглядів вже становило 8 мільйонів, а до липня 2006 року їхня кількість зросла до 100 мільйонів, що, за даними YouTube, становило 60% усіх переглядів онлайн-відео в інтернеті.

На сайті використовувалася технологія Flash відео (FLV), що дозволяє отримати гарну якість запису при невеликому обсязі переданих даних. Проект став добрим засобом розваги і, сформувавши своє співтовариство, за даними статистики аналітичної компанії Alexa, випередив за популярністю соціальну мережу MySpace.

Складові успіху YouTube

Ключова ідея сервісу Youtube.com остаточно оформилася згодом: хлопці хотіли створити такий сайт, за допомогою якого можна було б легко поділитися якимось відео зі своїми друзями. Але також ще однією «фішкою» проекту повинна була стати функція оцінки відео іншими користувачами.

Молоді люди зі своєю ідеєю з’явилися на ринку послуг дуже вчасно. Адже до перед цим для того, щоб відправити друзям відео, користувалися електронною поштою (що вкрай незручно через її малу місткость), а також клієнтом BitTorrent або хостингом відео. Останній варіант також був недосконалий: при завантаженні на сервер обсяг відео був строго обмежений, а щоб «розширити» можливості доводилося щомісяця оплачувати підписку. Крім того, ситуацію затьмарював той факт, що неможливо було дивитися відео в режимі реального часу. Доводилося дуже довго чекати, поки воно завантажиться цілком. І навіть це не гарантувало того, що відео все ж вдасться подивитися.

Тому Херлі, Чену і Каріму залишалося тільки врахувати всі мінуси вже існуючих онлайн-сервісів і створити щось принципово нове, орієнтоване на користувачів, що бажають активно обмінюватися відео-контентом.

Це і є головна причина успіху команди творців YouTube. Це доводить те, що не тільки ідея, але і грамотна творча реалізація дозволяє довести задум до гучного успіху.

YouTube

Зручність перегляду відео на сайті Youtube.com було забезпечено тим, що більше не потрібно було викачувати спеціальний плеєр або кодек. Розробники стали використовувати програвачі на базі Macromedia Flash. Також тепер стало можливо шукати відео за ключовим словами, дивитися тематичні добірки відео і т.п. Крім того, на YouTube вперше з’явилася функція оцінювання відео.

Отже, топ найпопулярніших відео-роликів формувався за рахунок оцінок користувачів.

Завдяки сервісу стало можливим поширювати популярний контент , який, як правило, захищений авторськими правами. Знайти його в Інтернеті окремо було нелегко.

Ріст кількості користувачів YouTube досягався за рахунок вірусного віджет-маркетингу. З появою цього відеосервісу у кожного бажаючого з’явилася можливість вбудувати будь-який ролик з сайту YouTube в запис блогу , в обговорення на форумі і т.д. Особливо ця можливість припала до душі користувачам сайту MySpace.com.

MySpace

До того ж, це здійснювалося на фоні все більшої доступності широкосмугового Інтернету. Його вартість падала, тарифи ставали доступнішими, можливостей все більше.

Ще на руку розробникам YouTube зіграв той факт, що і комп’ютерні технології також стали простішими і доступнішими. Через USB-порт або шину FireWire стало можливим підключити до комп’ютера недорогу цифрову відеокамеру або навіть камеру мобільного телефону. У зв’язку з цим величезною популярністю став користуватися відео-блогінг, а YouTube якраз і надавав зручне місце для всіх бажаючих себе показати і на інших подивитися.

Також Youtube.com зробив свого роду переворот: завдяки ключовими словами, якими користувачі позначали кожне завантажене відео, тепер знайти інше схоже відео було куди простіше.

Інвестори YouTube

Стрімкий темп зростання компанії привернув до неї увагу венчурних фондів Sequoia Capital і Time Warner. Sequoia Capital в листопаді 2005 року інвестував в YouTube $ 3 млн, що дало можливість творцям відеосервісу відкрити публічний доступ до свого дітища. 22 листопада 2005 року можна вважати датою повноцінного народження YouTube.

YouTube

Загалом компанія Sequoia Capital з листопада 2005 року по квітень 2006 року вклала в проект 11,5 млн доларів. За деякими відомостями, ще 25 млн доларів інвестицій сервісу вдалося залучити в квітні 2006 року. У березні того ж року сайт почав вивішувати контекстну рекламу, однак, за оцінками експертів, протягом перших років існування сервіс практично не приносив своїм власникам доходу. Однією з головних причин тому називали високі витрати на технічну підтримку YouTube: тільки інтернет-трафік, за даними на квітень 2006 року, обходився йому в 1 млн доларів на місяць.

Венчурний фонд Sequoia Capital на початковому етапі вклав в YouTube $ 11,5 млн, а згодом інвестори контролювали 30% акцій, загальна вартість яких сягала $ 495 млн, а це майже в сорок три рази більше початкової суми вкладень.

Подальший розвиток Youtube.com

Різким поштовхом для зростання відвідуваності YouTube став щоденний розіграш плеєрів iPod Nano 4Gb, який був організований на кошти інвесторів. Кількість відвідувань сайту з грудневих 50 млн. в день зросла до 250 млн. в січні 2006 року. Цьому також сприяло завантаження відеокліпу, показаного в черговому випуску музично-гумористичній передачі Saturday Night Live на каналі NBC.

У травні компанія Alexa Internet, що займається аналітикою, повідомляє, що денна відвідуваність Youtube.com дорівнює 2 млрд. Це ставить сайт на 10-е місце за відвідуваністю в США.

Alexa

MySpace, відчувши, що через YouTube позбавляється величезного прибутку, забороняє посилання на відеохостинг і слідом відкриває свій власний сервіс для завантаження та обміну відео. Але йому так і не судилося стати успішним.

Популярність YouTube продовжує зростати і до липня сайт в США переміщається вже на 5-е місце в рейтингу найбільш популярних сайтів. І тому є причина: 100 млн. щоденних переглядів і 200 млн. унікальних відвідувачів в день, додайте до цього майже 70 тисяч завантажень відеороликів щодня – і ви отримаєте суперпопулярний відеохостинг Youtube.com.

YouTube і Google

Вкінці літа – початку осені 2006 року компанія укладає кілька дуже прибуткових контрактів на прямі трансляції з такими мультимедійними гігантами, як Warner Music, Sony BMG, Universal Music Group і іншими.

YouTube і Google

У цей момент з’ясувалося, що до такого ласого шматочка, як YouTube, придивляється компанія Google. Уже в листопаді 2006 року стало офіційно відомо про поглинання YouTube LLC пошуковою системою Google.

Остання заплатила $ 1,6 млрд. акціями. Після покупки, сервіс Google Video було переорієнтовано в відеопошук за існуючими на просторах Інтернету відеохостингам.

У червні 2007 року були запущені дев’ять локальних версій YouTube у Великій Британії, Франції, Іспанії, Італії, Нідерландах, Ірландії, Польщі, Бразилії та Японії .У наступні роки сервіс був локалізований в декількох десятках країн світу і переведений на десятки мов.

30 вересня 2010 року з’явився україномовний користувацький інтерфейс, а з 10 жовтня того ж року українською представлена й довідка з використання сервісу.

інтерфейс

В 2010 році відбулося ще дві ключові події в житті YouTube:

  1. почався процес перенесення відео на YouTube з Google Video зі збереженням посилань;
  2. Чад Херлі залишає посаду СЕО, а на його місце приходить Салар Камангар.

Тим не менше, Чад досі залишається ідейним і технічним консультантом YouTube. А також членом ради директорів. Він як і раніше бере активну участь в житті найбільшого відеохостингу світу.

Як заробити з допомогою YouTube.

YouTube

Для того щоб почати отримувати гроші зі свого відео, необхідно зробити декілька дій:

  1. Зареєструватися на сервісі YouTube. Реєстрація абсолютно безкоштовна, тому з цим труднощів виникнути не може;
  2. Зйомка авторських відеороликів – найскладніший і найважливіший крок. Заробіток передбачає велику кількість підписників, переглядів, позитивних або негативних оцінок. Відеоматеріал повинен бути цікавим і оригінальним. Дозволяється викладати тільки власне відео або тих людей, які надають на це дозвіл. Зйомку можна робити на фотоапарат, відеокамеру або екран монітору, розповідаючи і показуючи що-небудь. Якість зображення і звуку повинна бути на високому рівні, не містити перешкод і шумів, незалежно від того, який формат вашого відео блогу;
  3. Монетизація вашого облікового запису на YouTube. Без прийняття певних заходів заробити на відеохостингу YouTube буде неможливо. Без великої кількості підписників і переглядів не можна вступити в спеціальну партнерську програму, проте це і не обов’язково. Для того щоб монетизувати свій канал на YouTube потрібно зайти в налаштування розділу «Менеджер відео» і включити параметр монетизації. Якщо у вашій країні цей параметр недоступний, необхідно змінити країну проживання на США.
  4. Для монетизації необхідно:
  • Пройти безкоштовну реєстрацію в рекламній мережі Google AdSense, яка і буде займатися розміщенням реклами у відеороликах, і виплачувати винагороду за певну кількість переглядів;

Google

  • Відповідність віковим обмеженням: якщо вам менше 18 років, потрібна згода батьків.
  1. Регулярна і систематична зйомка відеороликів. Знімаючи і публікуючи на початковому етапі 1-2 рази в тиждень, уже можна залучити на свій канал тисячі передплатників. Канал, на якому нові ролики з’являються з періодичністю 1 раз на рік, не представляє інтересу для людей і це необхідно враховувати. Весь викладений матеріал необхідно оптимізувати для ключових запитів. Саме по ключових запитах пошукова система виставляє позиції вашого ролика.
  2. Без дотримання цих основних правил заробити на ютубі не вийде.

Отже, за популярністю YouTube сьогодні третій в світі сайт. Можливо, коли-небудь YouTube.com займе місце сучасного телебачення. Вже зараз на YouTube є онлайн-трансляції концертів, лекцій та семінарів, які можна дивитися в прямому ефірі.

Від так, здавалося б, звичайний сайт знайомств зміг перерости в принципово новий відеохостинг. Завоювати народну любов і повсюдну популярність. Це дійсно знакове досягнення. Адже YouTube зміг обігнати вже існуючих конкурентів (Vimeo.com, відкритий в 2004 році і Google Video).

І, що найважливіше, його історія на цьому не зупиняється.

44560 0 cookie-check YouTube: тернистий шлях до успіху

Читайте также:

Правила слива воды из бойлера
Правила слива воды из бойлера
06 декабря, 2017, 10:12 1647 16
Порой, при возникновении каких-либо проблем с нашей бытовой техникой мы частенько обращаемся в сервисные центры или к специалистам, которые оказывают частные услуги. Для этого нам...
Смотреть результаты
Обзор умных часов Samsung Gear Sport
Обзор умных часов Samsung Gear Sport
Компания Samsung постоянно следит за трендами, анализирует отзывы о своих продуктах и делает выводы в виде обновленных моделей популярного смартфона, гаджета или другого устройства. Именно...
Смотреть результаты
Обзор планшета Lenovo Tab4 10 Plus – настоящего семейного планшета
Обзор планшета Lenovo Tab4 10 Plus – настоящего семейного планшета
Планшеты уже достаточное время дополняют наш быт, облегчают нашу профессиональную деятельность и украшают наш досуг. Так как планшетные компьютеры появились не вчера, а десятилетие тому...
Смотреть результаты