search
Підписатися

logo

Як зменшити споживання електроенергії? Рекомендації від YASNO

31 Жовтня, 2022, 01:15 0

Днями ми всі відчули, наскільки змінюється звичне життя, коли зникає світло. І, на жаль, з огляду на те, що країна перебуває у стані війни, і ворог цинічно б’є по об’єктах енергетичної інфраструктури, ситуації з відключеннями можуть повторюватися.

Але кожен із нас може допомогти знизити ймовірність віялових відключень — для цього потрібно трохи скоригувати свої побутові звички, щоби зменшити споживання електроенергії та тим самим знизити навантаження на пошкоджені електромережі. Сьогодні особливо важливо свідомо використати електроенергію!

Також рекомендуємо: Світло, газ, вода — що робити, якщо їх не буде? Рекомендації Мінінтеграції

Компанія COMFY приєднується до ініціативи #споживайсвідомо від нашого партнера YASNO та публікує рекомендації щодо раціонального використання енергоресурсів і корисну інформацію, пов’язану з відключеннями електроенергії. Ознайомтеся з ними — це важливо!

Отже, як використовувати енергоємні електроприлади в пікові години, тобто з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00? Даємо рекомендації від YASNO — українського постачальника електроенергії, газу та експерта з енергоефективності!

 • Бойлер (використовує від 2 кВт/год) — включати бойлер необхідно лише для разового нагрівання води, щоби він не тягнув електроенергію на проміжні підігріви. Якщо бойлер увімкнений 24/7, це значно збільшує споживання електроенергії, а гаряча вода все одно використовується лише коли є потреба, наприклад, щоби прийняти душ (у цей час краще відмовитися від прийому ванни) або помити посуд. Оптимальний варіант — включати бойлер для прогрівання тільки вночі, щоби використовувати гарячу воду впродовж дня.
 • Кондиціонери та обігрівачі (від 0,7 кВт/год) — теж краще вмикати для обігріву тільки вночі, коли споживання відчутно знижується по всій країні.
 • Пральна машинка (від 0,7 кВт/год) — більшість моделей має функцію «відкладеного прання», тому прання також доцільно перенести на нічний час, налаштувавши потрібний час старту.
 • Мікрохвильова піч (від 0,8 кВт/год). Якщо в будинку встановлена ​​електрична плита (від 3,5 кВт/год), то, наприклад, для підігріву їжі все ж таки краще використовувати саме мікрохвильовку. Вона споживає менше електроенергії, адже їй потрібно менше часу на розігрів їжі.
 • Повербанки, акумулятори та інші системи зберігання енергії — їх також доцільно повністю заряджати вночі, щоби використовувати вдень.
 • Лампи, світильники — зменшити споживання можна, замінивши лампи розжарювання (від 0,1 кВт/год) на енергоощадні LED-лампочки (від 0,009 кВт/год). Також важливо завжди вимикати світло у тих кімнатах, в яких на даний момент нікого немає.

Крім того, в пікові години для максимальної економії електроенергії доцільно тимчасово відмовитися від використання таких енергоємних електроприладів:

 • телевізор (від 0,08 квт/год)
 • пилосос (від 2 кВт/год)
 • посудомийна машина (від 1,05 кВт/год)
 • електродуховки, електричні печі (від 1 кВт/год)
 • праска (від 2,2 квт/год)
 • фени, плойки та інші прилади для укладання волосся (від 2,2 кВт/год)

YASNO пропонує переглянути побутові звички та скористатися енергоефективними порадами для ще більшої економії електроенергії та спільної перемоги.

Кожен із нас зараз робить свій внесок у перемогу!💙💛

124848 1 cookie-check Як зменшити споживання електроенергії? Рекомендації від YASNO

Читайте також:

ТОП-5 мультиварок — хороші моделі на будь-який бюджет
ТОП-5 мультиварок — хороші моделі на будь-який бюджет
21 Жовтня, 2022, 01:47 2481
Хороша мультиварка стане корисним придбанням для дому, адже з нею можна легко приготувати різні страви. Це і супи, і каші, і смажені страви, і навіть...
Смотреть результаты
Рушники, дошки для прасування та розкладні сушарки — товари для дому в COMFY!
Рушники, дошки для прасування та розкладні сушарки — товари для дому в COMFY!
А ви знали, що в COMFY можна купити рушники, різний домашній текстиль та все, що потрібно для догляду за такими речами? А якщо ми скажемо,...
Смотреть результаты
Набір каструль, чашки та відмінні сковороди — знижки на посуд від Блогу COMFY!
Набір каструль, чашки та відмінні сковороди — знижки на посуд від Блогу COMFY!
Хто сказав, що гарний посуд обов’язково має коштувати дорого? Зовсім не обов’язково, якщо ви купуєте його по акції в COMFY, адже у нас завжди є...
Смотреть результаты