search
Підписатися

logo

ТОП 5 найзахищеніших месенджерів

12 Квітня, 2022, 12:34 0

Нажаль, всю інфу, яку ми зараз передаємо одне одному віртуально, а особливо, стратегічно важливу, можуть зчитувати та використовувати проти нас. Тому питання вибору безпечних месенджерів актуальне як ніколи. 

Я думаю, що листування у, можна сказати, націоналізованому росією Вконтактє зараз – ідея явно провальна. Які б там ностальгічні емоції з 2007-го року не виникали. 

Viber – також сумнівна річ, як на мене. Так, багато хто з нас звик до цього мессенджера. Проте існує думка, що його захищеність не може будет стовідсотковою як мінімум через наявність великої кількості спаму та реклами, яка спливає завдяки відстежуванню наших з вами особистих даних. 

З іншого боку, стовідсоткову гарантію вам не надасть мабуть що ніхто. Дані з деяких месенджерів переглядають співробітники компанії-власника на своїх серверах, а там бог зна куди ті дані передають. В деяких месенджерах можуть перехоплюватися смски прямісінько під час передачі. 

Signal

Є найпопулярнішим із безпечних та взагалі, певно що, одним з найзахищеніших. Ним навіть військові користуються. Signal містить дуже якісний протокол шифрування для текстових, голосових повідомлень та для відеодзвінків, і навіть в групових чатах. В даному випадку використовується наскрізне шифрування. Це означає, що доступ до твоїх смсок маєш тільки ти та безпосередньо отримувач, тобто вони не доходять до сервера, що унеможливлює їх вилучення звідти третіми особами. 

А функція самознищуючих повідомлень через певний час закриває доступ до деяких діалогів буквально для всіх. У випадку з відео- та аудіо-чатами, які дозволяють відкривати двері аж 40 учасникам, всі дані спочатку йдуть все ж на сервер, а потім до самих членів конференції. Але це все відбувається у зашифрованому вигляді. Навіть якщо сервер хтось спробує зламати, ніякої конкретної інформації ця людина не отримає. Така система необхідна для того, аби всім учасникам конференції вистачало пропускної спроможності і ця конференція взагалі відбулась.

IP-адреси в Signal не фіксуються, а вихідний код у нього відкритий і це плюс, тому що відкритість коду дозволяє навченим спеціалістам по всьому світу тестувати додаток, перевіряти заявлену надійність, визначати прогалини в системі захисту та доносити це до власників месенджеру. А потім всі похибки та проблемні точки в додатку швидко фіксять. Це свого роду зовнішня сертифікація безпеки, якій точно можна довіряти. 

Плюс с 2014 Signal кожного року проводить аудит безпеки, єдиний серед усіх, до речі. А додатковим доказом захищеності Signal є той факт, що на основі протоколу його шифрування створюються протоколи для інших популярних месенджерів. Як-от WhatsApp. 

Є щоправда і нюанс, номер телефона свій засвітити в додатку все ж треба буде при реєстрації і ця інфа може передаватися зарубіжним правоохоронцям. А також при отриманні прямого доступу до твого номеру, тобто заволодіння твоєю сімкою наприклад, зловмисник може зайти в твій акаунт та злити якісь особисті дані, тому як двофакторна аутентифікація в Signal не працює. Мається на увазі, що додаткових паролей при входженнях в профіль додаток не запитує. 

Якщо саме це тебе не лякає – ю а велкам, як то кажуть. Signal повністю безкоштовний, це величезний плюс. Ну і врешті решт, багато відомих людей рекомендують Signal, якщо мова йде про безпечне спілкування в мережі. 

Wickr Me 

Це ще один класний секьюрний месендежер, яким також користуються військові. Тут аналогічно до Signal використовується якісне наскрізне шифрування, не ведеться запис IP-адрес, не треба навіть прив’язувати свій номер телефону до акаунту, залишившись при цьому повним анонімом. Та й взагалі – будь-які метадані користувачів не зберігаються.  

Але у такій повній конфіденційності є й інша сторона медалі – після того, як тобі приходять повідомлення – вони автоматично видаляються, без виключень. Тобто всі чати в Wickr Me самознищуються. А отже перечитувати ділоги через деякий час можливості не буде, а це не для всіх зручно.   

Стандартний додаток Wickr Me передбачає безкоштовне користування, але є і Прошна версія, котра надає деякі додаткові бізнес-функції. 

Базовий додаток підтримує текстові, голосові повідомлення, відеоконференції та передачу файлів. А інтерфейс нагадує систему iOS, зокрема її налаштування, дзвонилку та взагалі – різні закутки яблучної ОС. Хоча беспосередньо листування тут трохи незвичні. 

Wire 

Цей месенджер здебільшого вирізняється функціоналом – він призначений для корпоративного спілкування з колегами, тому тут можна дуже зручно листуватися в групових чатах, обмінюватися файлами, гіфками, графічними малюнками та вести інтерактивні відеоконференції. Все це робиться через ключі шифрування, тобто дані до серверів не доходять. 

У Wire є одна цікава функція – голосові повідомлення тут можуть спотворюватись завдяки вбудованим аудіо-ефектам, це плюс до конфіденційності, а також існують відеоповідомлення.

 Протокол наскрізного шифрування тут також перевірений та надійний. Безкоштовна версія є, щоправда без доступу до аудіо- чи відео-конференцій, самознищуючі повідомлення також в наявності, слава богу тут вони налаштовуються індивідуально та ситуативно.  

Вихідний код відкритий, але й персональну інфу при реєстрації вказувати треба, а саме номер телефону та електронну пошту. При цьому двофакторною аутентифікацією, тобто захищеним входом в акаунт, додаток не володіє. А деякі дані Wire надсилає Google Analytics. Коротше кажучи, з боку безпеки та користувацьких умов Wire трохи схожий до Signal. 

Threema

То є менш популярний месенджер, що зовнішньо нагадує WhatsApp. Тому користувачам останнього напевно буде легко перейти на Threem-у.  А обмежена популярність месенджера позитивно впливає на його захищеність. Ну хто буде морочитися з додатком, в якому мало користувачів. Тут вже краще полювати на величезну базу Signal, наприклад. 

А швейцарське коріння Threema гріє серденько ще більше, хоча б на рівні суб’єктивного спокою. 

Але головна перевага Threema в повній анонімності користувачів – тобто за бажанням ні імейлу, ні мобільного номеру додаток запитувати не буде. Криптографічні ключі зберігаються тільки в учасників чату, тому наскрізне шифрування справу свою робить і тут. Власники Threema навіть якщо б і захотіли надати комусь історію твого листування – не змогли б, ну ніяк.

А головний недолік полягає в тому, що безкоштовних ліцензійних версій Threema в природі не існує. Тут за будь-яку варіацію додатку треба буде заплатити. (скрин 13)

Хоча шкода, адже функціонал тут доволі обширний: окрім текстових доступні голосові повідомлення, голосові та відеодзвінки, обмін файлами, опитування. Групові чати можуть включати до 50 людей. А от самознищуючих повідомлень, нажаль, нема.

Telegram

Тут і представлятися не треба, я гадаю. Телеграм серед українців і так дуже популярний. 

Так от, по-перше, той факт, що Павло Дуров не продався ФСБ Росії та відмовився надавати їй ключі шифрування наших з вами листувань, переїхавши жити у Дубай, особисто мене вже тішить. Тобто надія на безпеку є. 

Але через те, що IP-адреси, метадані, та персональна інформація в додатку записується, на душі все одно не спокійно. Тут питання лише в тому чи передаються комусь всі ці дані про нас. Наскільки мені відомо, ніяких погоджень у власника компанії із спец службами чи владою щодо передачі метаданих користувачів немає і принаймні це дуже тішить.  

Тим часом свою IP-адресу та місцезнаходження можна приховати навіть від співробітників Телеграм. За допомогою якісних VPN-серверів. Але ж не безкоштовних, бо в іншому випаду ви проміняєте шило на мило, надавши вже другим людям цю інформацію. 

А от функціонал в Телеграмі ну дуже обширний – тут тобі і хештеги, і відкладене надсилання повідомлень, і надсилання повідомлень користувачеві без звуку, і групування діалогів в логічні папки, і відеодзвінки, і функція нагадувань, і зручне виділення посилань на таймкоди у відео з ютуба. (скрин 14 + скрин 15 + скрин 16 + скрин 17 (ускорить этот))

Можна використовувати одразу декілька акаунтів, створювати секретні чати, надсилати в них самознищуючі файли. Коротше, легше сказати що в Телеграмі зробити НЕ можна. Тим паче що там зараз багато офіційних новинних порталів, в яких ми постійно переглядаємо важливу та головне що підтверджену інфу щодо актуальної ситуації в країні.

Але. Є дуже важливе але. Наскрізне шифрування за замовчуванням в Телеграм не використовується. Воно працює тільки в персональних секретних чатах, в яких до речі навіть скріни робити не можна, та у голосових дзвінках. 

Можливо ви якось помічали під час дзвінків в Телеграм набір з певних емодзі у правому верхньому кутку. Так от вони є інструментом для перевірки конфіденційності твоєї розмови. Запитай у людини на іншому кінці дрота чи бачить вона ті самі емодзі що і ти і якщо відповідь буде позитивна, то вітаю, ймовірність того, що ваш дзвінок зараз хтось перехоплює майже нульова.

А ось в звичайних чатах з друзями, родичами чи знайомими треба бути обачними та не обмінюватися там дуже конфіденційною інформацією.

Але від сторонніх входів в твій акаунт через номер телефону Телеграм захищає за допомогою тієї самої двофакторної аутентифікації, що при кожній новій авторизації завжди запитує пароль. Тому якщо, наприклад, зловмисник заволодіє твоєю сімкою, зайти в твій акаунт та злити якісь особисті дані він не зможе.

122018 0 cookie-check ТОП 5 найзахищеніших месенджерів

Читайте також:

Як налаштувати Telegram, щоб почуватися у безпеці?
Як налаштувати Telegram, щоб почуватися у безпеці?
07 Квітня, 2022, 11:04 1405
Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну телеграм став однією з найбільших платформ для поширення інформації та спілкування, тому у Національній поліції закликали налаштувати цей...
Смотреть результаты
Чим зайняти дітей у сховищі — дії, розмови та ігри
Чим зайняти дітей у сховищі — дії, розмови та ігри
Величезна кількість дітей по всій Україні зараз, нажаль, чимало часу проводить у сховищах. А це тяжко навіть для дорослих зі стійкою психікою, тож що казати...
Смотреть результаты
Google Пошта: корисні налаштування інтерфейсу та роботи з листами
Google Пошта: корисні налаштування інтерфейсу та роботи з листами
Google Пошта — одна з найпопулярніших поштових програм. Зручність, простота і синхронізація з усією екосистемою сервісів Google роблять Пошту незамінним інструментом, який допомагає не тільки...
Смотреть результаты