search
Підписатися

logo

Нові функції, голосове управління та українська локалізація — велике оновлення PS5 та PS4

11 Лютого, 2022, 01:43 0

Вже незабаром власники ігрових консолей Sony PlayStation 5 та PlayStation 4 отримають велике оновлення, що принесе гаджетам багато нового та цікавого — нова версія ПЗ вже тестується в шести країнах, щоби незабаром розвернутися в штатному режимі для всіх користувачів. Що це буде за оновлення, чим воно цікаве та коли приблизно на нього чекати в Україні? Розповідаємо все докладно!

Отже, йдеться про другу бета-версію програмного забезпечення для систем PS5 та PS4, тестування якої стартувало 9 лютого 2022 року. При цьому взяти участь у бета-тестуванні зможуть не всі — користувачам, яких оберуть для участі в беті, розробники розіслали спеціальні електронні листи із запрошеннями до програми тестування. І, як повідомляється на офіційному блозі Sony PlayStation, бета-тест нового програмного забезпечення поки що доступний лише жителям США, Канади, Японії, Великобританії, Німеччини та Франції. Що ж до термінів виходу повноцінної робочої версії, то тут розробники обіцяють запустити фінальний варіант ПЗ у всьому світі вже до кінця 2022 року. 

Нові функції, голосове управління та українська локалізація — велике оновлення PS5 та PS4

Раніше ми писали: Зворотна сумісність, функціональність та нові можливості — дізнайтеся більше про PS5

На які зміни програмного забезпечення для консолей Sony PlayStation чекати?

По-перше, функція голосового керування консоллю. Так, вона поки що має мовні та регіональні обмеження — лише англійська мова та лише для жителів Великої Британії та США, але погодься, це реально крутий поворот. Щоби керувати Sony PlayStation голосом, користувач повинен чітко й голосно вимовити типову для голосових помічників фразу «Hey, PlayStation». Після цього можна буде в голосовому режимі активувати різні функції пристрою, наприклад, вибирати та запускати потрібну гру, керувати програмами, відтворенням музики або фільмів. Проте очікується, що ця опція поки що буде доступна лише для консолей PS5.

Нові функції, голосове управління та українська локалізація — велике оновлення PS5 та PS4

По-друге, оновлення принесе нові функції командному чату. У ньому з’явиться можливість запуску Share Play прямо з меню голосового чату, минаючи Share Screen (опція для PS5), та опція індивідуального налаштування гучності голосу кожного учасника голосового чату (опція для PS4).

Регулювання гучності

По-третє, з оновленням PS5 3.0-05.00.00 інтерфейс системи консолі зможе підтримувати українську мову. Нарешті! 🥳

Український інтерфейс

Також цікаві зміни чекають на систему груп — у чатах з’являться відкритий та закритий режими для групового контенту. До закритої паті зможуть приєднатися лише ті гравці, яким ти надішлеш запит-запрошення, а до відкритої паті зможуть зайти без додаткових запрошень будь-які твої друзі та люди зі списку друзів інших учасників вашої групи. Очікується, що ця опція буде доступна як для PS5, так і для PS4. 

Відкрита та закрита групи

А ось консолі PS5 отримають із майбутнім оновленням більш зручний розділ меню Game Base. Тепер тут з’являться три роздільні вкладки: «Друзі», «Паті» та «Повідомлення», що має спростити управління пристроєм та зробити спілкування з іншими гравцями комфортнішим. Також для меню групи було додано новий значок, який сповіщає, якщо хтось з учасників розпочав трансляцію свого екрана. 

Відкрита та закрита групи

Інтерфейс ігрових консолей PS5 в цьому оновленні також переробили. Наприклад, тепер тут з’явилася можливість фільтрації доданих до колекції ігор за жанром та можливість додавання вибраних ігор на домашній чи головний екран.

Додавання ігри на головний екран

Деякі цікаві зміни дісталися й до розділу спеціальних можливостей. Наприклад, консолі навчилися озвучувати текст з екрана шістьма додатковими мовами, у тому числі російською та польською, тож тепер система підтримує читання вголос 15 мовами. Для української мови ця опція поки що недоступна, але, з огляду на додавання до нового ПЗ україномовного інтерфейсу, на реалізацію озвучення тексту з екрана українською мовою теж можна чекати вже в найближчому майбутньому.

Ще з корисного в бета-версії нового програмного забезпечення для консолей з’явилася функція монозвуку під час використання навушників, що буде важливо для гравців з односторонньою втратою слуху. А користувачам зі слабким зором буде зручною інша фішка — можливість позначити активні налаштуваня легко помітними галочками. 

Але тут варто зазначити, що крім перерахування нововведень розробники також опублікували й попередження про те, що деякі нові функції, що вийшли в бета-тест нової версії, можуть так і не з’явитися в офіційному релізі. Тож є певна ймовірність, що деякі заявлені на бета-тест функції до фінальної версії програмного забезпечення можуть потрапити зі змінами. Або навіть не потрапити взагалі.

121339 2 cookie-check Нові функції, голосове управління та українська локалізація — велике оновлення PS5 та PS4

Читайте також:

Серіал Futurama буде подовжено — сервіс Hulu вже замовив 20 епізодів
Серіал Futurama буде подовжено — сервіс Hulu вже замовив 20 епізодів
10 Лютого, 2022, 01:23 680
Усього два слова, що зігріють твоє серденько цього холодного п’ятничного вечора: Футурама повертається. О так, крихітко, це сталося. Знову! 🥳🥳🥳 Отже, стало відомо, що стрімінговий...
Смотреть результаты
«Золота малина» імені Брюса Вілліса — в антипремії створили окрему категорію
«Золота малина» імені Брюса Вілліса — в антипремії створили окрему категорію
Стали відомі номінанти на антипремію світу кіно — «Золоту малину 2022», і вже на цьому етапі особливо відзначився Брюс Вілліс, фільмам якого приділили окрему категорію....
Смотреть результаты
У Microsoft почали тестувати нові секретні опції Windows 11
У Microsoft почали тестувати нові секретні опції Windows 11
Днями компанія Microsoft анонсувала запуск нових функцій Windows 11 — деяких експериментальних опцій, подробиці про які користувачам поки що вирішили не розголошувати. Але коли ж...
Смотреть результаты