search
Підписатися

logo

ГРА РОКУ!?! Огляд Red Dead Redemption 2 ▶ ️Геймінг # 10

20 Листопада, 2018, 03:14 8

Зміст:

  1. Що собою уявляє Red Dead Redemption 2
  2. Про додаткові квести
  3. Про приголомшливо відпрацьований світ і чудову графіку
  4. Про самого персонажа
  5. Які можна зробити висновки

Що собою уявляє Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, незважаючи на свою назву, є третьою грою серії Red Dead. До неї була Red Dead Revolver і Red Dead Redemption. Події останній інсталяції є приквелом до історії Джона Марстона, яку нам розповіли в першій грі. Головною особою нової частини є Артур Морган – член банди злочинців Dutch van der Linde.

Віковий рейтинг

Про сюжет, напевно, немає сенсу розповідати, так як в будь-якій грі від Rockstar він довжелезний гіллястий. Та й в будь-якому випадку можна наштовхнутися на докір, що це спойлер. По суті, все, що відбувається легко описати одним рядком – ера бандитів підходить до кінця і потрібно зібрати грошей, щоб втекти. В цілому, сценарій сповнений непередбачуваних поворотів і персонажів, які запам’ятовуються.

Про додаткові квести

У своїй новій грі Rockstar постаралися по максимуму. Крім основних завдань, є купа побічних квестів. Сюди перекочували незнайомці з GTA 5, тільки тут їх набагато більше і у деяких виходять реально цікаві сюжетні арки. Відзначаються на карті вони областями зі знаком питання і дають абсолютно різноманітні завдання. Кому-то потрібно допомогти з пошуком кістки динозавра або сигаретних карток, хтось попросить знайти легендарних стрільців, а кому-то і зовсім доведеться допомагати в створенні електричного стільця. Але і це ще не все.

У подорожах постійно будуть зустрічатися люди, яким потрібно допомагати, з якими можна поговорити або втручатися в конфлікт. Такі зустрічі роблять ігровий світ живим і непередбачуваним. Кого-то вкусила змія, і він просить ліки, хтось хоче вас пограбувати, а ось у пані загинув кінь, і вона благає підвести її до дому. А ось мексиканський стрілок, який не проти позмагатися.

Ми їздили по карті з боку в бік тривалий час і повторюваних персонажів з однаковими проблемами не помітили. Звичайно, такий момент настає, і коли одного чувака знову кусає змія, вже не до сміху. Але сподобалося, що Артур на це теж відреагував цікаво, сказавши, «да ладно, мужик, знову?». Найулюбленішим для нас став неймовірний англієць,що дратує, який втратив свого друга Гевіна. Його можна зустріти в різних містах і всюди він ходить, кличе свого товариша, якого, до речі, в грі немає.

Також тут є система репутації. За хороші і погані справи гравець отримує відповідні очки і рейтинг впливає на геймплей. Загалом, щоб повністю зануритися в цей динамічний світ і зустріти всіх диваків, потрібно пограти самому.

Про приголомшливо відпрацьованному світі і чудову графіку

Втім, в грі, звичайно ж, не тільки диваки і рейтинги. Цікавого багато, тому можна надовго загубитися. Все завдяки приголомшливо відпрацьованому світу і просто чудову графіку. Так, пишномовні слова в нашому випадку дійсно доречні. Локації настільки детально опрацьовані, що просто вражають своєю красою. Ліси, гори, міста, світло, погодні явища і все навколо максимально реалістичне. Сніг змінює форму, на грязі залишаються відбитки ніг, в них набирається вода. І все в такому дусі.

Віковий рейтинг

Віковий рейтинг

Віковий рейтинг

Віковий рейтинг

Ігровий світ опрацьований ретельно, лише дрібні баги нагадують про те, що це гра. Дуже помітно, що за кожною травичкою, за кожним деревом і камінчиком стоять величезні зусилля розробників з Rockstar. Іноді хочеться злізти з коня і оглянути околиці. Так би мовити, безцільно побродити і насолодитися красою.

Про те, наскільки все приголомшливо виглядає, можна говорити годинами, тому обмежимося одним прикладом. Якщо перенести підстрелену тварину або ворога на собі, то можна забруднитися в його кров. І потім навколишні будуть питати, звідки ці сліди.

Не можна не відзначити, що всюди бігають тварини, в дорозі трапляються подорожні, які говорять про свої, і інші дрібниці. Все це допомагає повного занурення, дає унікальний експірієнс. Для кожного проходження він буде своїм незважаючи на те, що місії ті ж і карта не змінюється.

Гравець – це творець своєї історії. Хоча гра не в жанрі РПГ, але все ж йому вирішувати, куди піти і ким бути – лиходієм або героєм. Причому це стосується не тільки побічних місій, але і основного сюжету.

Часто при проходженні дається право вибору. Наприклад, як саме атакувати ворога, пощадити полоненого або зовсім відмовитися від запропонованої місії. Звичайно, повноцінної діалогової системи тут немає. Але можливість приймати хоч якісь рішення – однозначно, приємний бонус. До того ж, це прекрасна ілюстрація того, що можна очікувати від нової ГТА. Раз вже про неї згадали, я думаю варто сказати головне.

Вже згадана гра – це не GTA 5 з кіньми. Так, тут open-world, але все ж підходи різні. У першому випадку гравець – бравий порушник закону, якому все по плечу. А в Red Dead Redemption 2 упор зроблений на реалізм. Зрозуміло, це відображається і на геймплеї.

Почнемо з того, що з собою купу зброї носити не можна. Можна взяти пару великих стовбурів і револьверів, але не більше. Весь основний арсенал зберігається на коні, тому на заварушку слід йти, прихопивши з собою улюблену гвинтівку. Інакше, доведеться розбиратися з тим, що є на руках. Кінь тут, до речі, не просто типовий засіб пересування. Він стає повноцінною частиною подорожі, на ньому зберігаються основні речі і одяг.

Кінь

Тому за конячкою потрібно доглядати і годувати, інакше у неї погіршуються показники здоров’я. Виявляючи увагу до тварини, гравець має його до себе. Чим вище рівень довіри, тим кінь послушнее і знає більше фінтів. Наприклад, швидкий розворот або дрифт. Коня можуть вбити і все, доведеться втиратися в довіру до іншого.

Про самого персонажа

Сам персонаж – теж нетиповий комп’ютерний бовдур. Йому потрібно спати, харчуватися, митися й одягатися по погоді. У жаркому кліматі одягати шубу не варто, інакше можна померти від спеки. Та й в засніжених горах в одній сорочці теж особливо не погуляєш.

У Артура, як і у будь-якої людини, відростають волосся, які постійно потрібно приводити в порядок. Та й переїдати не варто, інакше персонаж почне поправлятися. Також можна підхопити застуду або навіть отруїтися. Поки ліки не вип’є або не поспиш, показники будуть стрімко зменшуватися. Якщо вас в бою ранять або вдарять, на обличчі будуть синці або подряпини. І так далі. Загалом, масштаб виконаної роботи очевидний. Але і це ще не все далеко.

Пам’ятайте, як в ГТА, коли ви порушили закон, копи за вами начебто поганялися і потім перестали? Тут такого немає. Якщо ви здійснюєте злочин, вас хтось побачив, можна зловити свідків, з ним домовитися, поки вони не доповіли владі. Якщо ж все погано і почалася погоня, після того, як ви втечете від законників, в окрузі за вашу голову буде призначена нагорода. Так що, якщо довго перебувати в забороненій зоні, по вашу душу прийдуть мисливці за головами.

Штрафи можна погасити на пошті. Якщо конфліктувати з місцевими бандами, вони теж будуть влаштовувати облави, що робить світ гри ще більш непередбачуваним. Втративши пильність, можна привести до свого табору ворогів, чому ваші компаньйони будуть не раді. До речі, з вами завжди є намет, так що можна розбити індивідуальний табір, щоб відпочити практично в будь-якій точці ігрового світу. Посидівши біля багаття, відновлюються показники. Також на вогні можна смажити м’ясо спійманих тварин або крафтити інші предмети. Щоб створити ті чи інші речі, необхідно знаходити або купувати рецепти. Також відпочити можна в готелях, занедбаних будинках або в основному таборі банди.

Останній являє собою не просто локацію, де лише ліжко і провізія. Всі персонажі тут живуть своїм життям, з ними можна поговорити, зіграти в доміно або покер, сходити на полювання, пограбування і так далі. Крім того, можна покращувати облаштування банди, докуповувати або приносити провіант, покращувати вози з ліками або патронами. Апгрейди дають доступ до спорядження більш високої якості.

Щоб зробити табір краще, вам доведеться жертвувати свої кошти або речі. Покращуючи візок Артура, стане доступна карта швидкого переміщення. Світ Red Dead Redemption 2 величезний і ця фішка точно стане в нагоді. Звичайно, можна пересуватися на диліжансах або поїздах, але до них теж треба дістатися.

У великих містах можна прийняти ванну, поповнити запаси, купити одяг і так далі. У зброяра можна прокачати свою зброю – як характеристики, так і зовнішній вигляд. До речі, стовбури з часом брудняться, їх можна почистити самостійно або продавець магазину зброї зробить це за вас.

В офісі шерифа є можливість взяти контракти на полювання за головами. Стайні – це по факту гараж для коней. Тут можна купувати і продавати, запастися кормом, тоніком і кастомизировать сідла. Скупники продають цікаві предмети і купують знайдені цінні речі.

Конюшня

Як такої прокачування в грі немає. Але це не означає, що поліпшити свої характеристики неможна. Можна купити другу кобуру, наприклад, або поліпшений патронташ. Якщо постійно бігати, підвищиться витривалість. Рівномірне харчування покращує рівень здоров’я.

Також щоб підвищити деякі параметри, є можливість створювати амулети. Знайти всі компоненти не так просто, як здається, адже вони дуже рідкісні. Наприклад, наручники часів громадянської війни – таке де попало не валяється. Найчастіше для створення талісманів або амулетів також потрібні частини легендарних тварин. Це такий побічний квест. Є карта, на якій показані місця, де мешкають унікальні тварини. Необхідно самостійно визначити місцевість, після чого вистежити зверюгу. До речі, така карта є і для риби. А ще в грі є аналог орлиного ока з Assassin’s Creed. З його допомогою можна знайти інтерактивні об’єкти, корисні рослини або сфокусуватися на слідах.

Також нікуди не поділася і звична механіка. При її активації час сповільнюється, і можна спокійно вибрати кілька цілей, після чого Артур обрушить на противника град куль. Це просто незамінна штука в дуелях.

Які можна зробити висновки

По суті, Red Dead Redemption 2 – це шутер з укриттями, в який можна грати від першої і від третьої особи. Вороги теж не обділені інтелектом. Лізти на рожен мало хто буде. Кого-то і зовсім доведеться зловити за допомогою ласо або, наприклад, залякати ворога, вистріливши револьвер з рук, і випитати у нього, де схованка. Крім того, в грі ще можна ловити рибу, грабувати будинки, поїзди і диліжанси, красти диліжанси і коней, звільняти злочинців, шукати скарби. Коротше кажучи, жити на повну котушку.

Схоже, ми зараз описали ідеальну гру. Напевно, так воно і є. Нам здається, що велика кількість нагород дістанеться саме цьому проекту. Але ви все розумієте, що гра не без косяків. Про них не хочеться думати, їх якось пропускаєш повз очі. Пора змиритися, що немає в цьому світі нічого ідеального.

Ми могли б посварити гру за нескінченно довгі скачки на конях, за те, що, якщо не заходити в неї кілька днів, можна забути складне управління і клавіші, на яких кілька дій. А ще за те, що Артур біса повільно ходить, за те, що іноді діалогової системи реально не вистачає. Але ми не будемо цього робити. Адже плюси гри в багато разів перевищують мінуси. Вона просто поглинає в свій світ і тисне атмосферою.

Кожен куточок просякнутий кров’ю і потом розробників. Загрузли в болоті, в страху чекаючи нічну банду, або захоплюєтеся театральним виступом – всюди видно їх копітка робота і любов до свого творіння. За всі емоції хочеться сказати їм спасибі. А також наостанок відзначити – в цю гру варто пограти, побачивши всю красу самостійно.

Хочете дізнатися про інші не менш круті ігри? Підписуйтесь на канал

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

64860 0 cookie-check ГРА РОКУ!?! Огляд Red Dead Redemption 2 ▶ ️Геймінг # 10

Читайте також: