search
Підписатися

logo

День донора крові — дізнайтеся більше про донорство!

14 Червня, 2022, 03:23 0

З 2004 року ті люди, котрі хоча б раз у житті здавали донорську кров, мають своє власне свято — міжнародний день донора. Ця дата була заснована як данина поваги та подяки людям, які самовіддано і безкорисливо допомагають іншим.

Відзначають день донора крові щороку 14 червня, і ця дата була обрана не випадково — 14 червня 1868 року народився Карл Ландштейнер, лікар, який зробив справжній переворот у медицині. Саме завдяки ньому людство дізналося про існування груп крові, і зроблені ним відкриття принесли порятунок мільярдам людей.

Має день донора крові й ще одне значення — просвітницьке, адже є чимало важливих моментів, що стосуються донорства, про які люди просто не знають. Тому 14 червня вже стало своєрідною традицією розповідати про донорство крові, щоби люди могли більше дізнатися про культуру донорства, про основні правила та рекомендації, чинні заборони та безпеку під час здачі крові.

Ми приєднуємося до цієї ініціативи й підготували для вас трішечки корисної інформації — відповіді на найчастіші питання про донорство крові.

Кому можна, а кому не можна стати донором крові

Донорами крові можуть бути люди віком від 18 років, вага яких становить не менше 50-55 кг. Потенційний донор має бути здоровим і мати гарне самопочуття. Перед донацією слід дотримуватися правильного раціону, не вживати алкоголь, не палити.

Ось невеличкий список основних рекомендацій для тих, хто хоче стати донором:

 • Не вживайте алкоголь упродовж двох діб.
 • Не паліть — хоча б за дві години.
 • Протягом трьох діб до здавання крові не приймайте препарати, що містять аспірин, анальгін, анальгетики.
 • Не вживайте смажену, жирну, копчену їжу, а також молочні продукти, яйця впродовж 24 годин до донації.
 • Вночі перед процедурою обов’язково потрібно гарненько виспатися.
 • Сніданок перед донацією має бути легким, наприклад, чудово підійде та сама вівсянка на воді.

Перед процедурою у Банку крові вас обов’язково направлять до терапевта та на аналіз крові (з пальця). Також потрібно буде заповнити опитувальник та деякі документи. Якщо медики визнають результати цих досліджень задовільними, вам дадуть дозвіл на донацію.

Проте за певних обставин потенційному донору можуть відмовити у прийомі крові. До донації не допускають:

 • Людей із явними симптомами хвороби, лихоманкою.
 • Власників свіжих татуювань чи пірсингу, а також тих, хто нещодавно отримував процедури плану «уколів краси».
 • Не допустять до здачі крові й тих, хто нещодавно сам отримував препарати крові або ж переніс операцію — звичайну чи стоматологічну; проходив ендоскопічні або інші подібні процедури, наприклад, гастроскопію.
 • Людей, які є носіями низки грибкових та інфекційних захворювань, що передаються через кров, а також тих, хто зовсім недавно від них вилікувався.
 • Вакцинованих упродовж останніх 14 діб живими вакцинами.
 • Вагітних і жінок, та жінок, які нещодавно народили.
 • Людей із патологіями серцево-судинної та дихальної системи, захворюваннями ЦНС, а також деякими хронічними хворобами неінфекційного типу в принципі не допускають до донорства.

Чому діють ці правила? Під час таких процедур, операцій, отриманого переливання крові або її препаратів є ризики інфікування, і хвороби, що передаються таким чином, зазвичай не можна виявити відразу. Тому такий протокол потрібен, щоб унеможливити ризик інфікування донорської крові, а також щоби захистити людей зі слабким здоров’ям від негативних наслідків крововтрати.

Протипоказання для здачі крові можуть бути тимчасовими або постійними — залежно від їх причини. Відповідно, термін дії таких заборон варіюється від кількох днів до кількох років. Може така заборона бути і довічною.

Якщо хочете дізнатися більше про актуальні заборони для потенційних донорів крові, зазирніть за посиланнями: <a href=”https://www.donor.ua/pages/5″ target=”_blank”>Тимчасові протипоказання для донорства</a> та <a href=”https://www.donor.ua/pages/4″ target=”_blank”>Абсолютні протипоказання для донорства</a>.

Зверніть увагу: Також не рекомендовано здавати донорську кров жінкам у період менструації та впродовж 5 діб після її завершення. Це пов’язано із природним для цих процесів зниженням рівня гемоглобіну в крові, адже додаткова крововтрата в такі дні може негативно вплинути на самопочуття. Але слід зазначити, що ця заборона діє не в усіх країнах.

Ну а як підсумок ми хочемо сказати, що донорство крові — це не просто добра справа. Сьогодні донорська кров особливо важлива та потрібна. Це життєва потреба для десятків, якщо не сотень тисяч людей по всій Україні — звичайних пацієнтів, яким необхідні переливання чи препарати крові, пораненим цивільним та військовим.

Тому, якщо ваш страх перед людьми в білих халатах і з голками в руках менший за ваше бажання допомогти, то обов’язково зазирніть до Банку крові. Повірте, там вам зараз особливо зрадіють! ❤

123006 0 cookie-check День донора крові — дізнайтеся більше про донорство!

Читайте також:

Великий вибір комп’ютерів — готові системні блоки від Expert PC за найкращою ціною!
Великий вибір комп’ютерів — готові системні блоки від Expert PC за найкращою ціною!
07 Червня, 2022, 02:53 948
Хтось віддає перевагу ноутбукам для роботи та геймінгу, а комусь більше до душі стаціонарні ПК — не тільки функціональні, але й такі, що мають майже...
Смотреть результаты
Kalush Orchestra — перемога в Eurovision та в серцях глядачів
Kalush Orchestra — перемога в Eurovision та в серцях глядачів
Цієї ночі пройшов фінал пісенного конкурсу Eurovision 2022, і перемогу в ньому здобув український гурт Kalush Orchestra. Перемогу яскраву та сильну. Їхня пісня «Стефанія» вогняним...
Смотреть результаты
Старі ціни, знижки нові — крутий розпродаж у Comfy. Встигни до 26 травня!
Старі ціни, знижки нові — крутий розпродаж у Comfy. Встигни до 26 травня!
Друзі, а ми тут вам приємних знижок у дзьобику несемо! Отже, зараз в інтернет-магазині «Комфі» проходить крутий розпродаж товарів за старими цінами. Триватиме ця акція...
Смотреть результаты