search
Підписатися

logo

10 міфів про мікрохвильові печі

17 Липня, 2018, 09:40 4

Мікрохвильова піч стала для нас звичною технікою, але вона все ще оповита різноманітними міфами й домислами.

Суть роботи мікрохвильової печі не така складна, як може здатися на перший погляд. Але вдаватися в нюанси її принципів в даній статті ми не будемо, адже сьогодні ми вирішили розглянути ті міфи, які існують про сучасні мікрохвильовки. Швидше за все, ви також маєте якусь невірну або не до кінця вірну інформацією про даний прилад, тому буде корисно прочитати цей матеріал повністю і розвіяти всю недостовірну інформацію, яка у вас була раніше. У деяких випадках ми зможемо навіть позбутися деяких необґрунтованих страхів, пов’язаних з роботою і використанням мікрохвильової печі.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - микроволновка на кухне

Нам вдалося підібрати десять найпоширеніших міфів і помилок, багато з яких ви так само знаєте, а часом навіть вірите в них. Ми вирішили не систематизувати їх по якимось критеріям, а просто викласти у випадковому порядку. У тому випадку, якщо ви вирішите доповнити наш список міфів і помилок або оскаржити ті факти, які виклали ми, то це зробити буде досить просто у коментарях в кінці статті. Ми з радістю ознайомимося з вашою думкою і приймемо її до уваги.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Залізний посуд у мікрохвильовці вибухає

Якщо у вас на кухні встановлена ​​мікрохвильова піч, то, швидше за все, ви знаєте про те, що в ній вкрай не бажано розігрівати їжу у металевому посуді. Так само не можна залишати в камері печі металеві прилади – ножі, виделки, ложки. Про цю міру обережності всі ми знаємо, але практично ніхто досконально не знає чому. Дуже популярною помилкою щодо цього є те, що, нібито, металевий посуд при роботі печі може спровокувати вибух, іноді навіть досить потужний вибух.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - стеклянная миска в печи

Насправді навіть найменшого ризику підірвати мікрохвильову піч за допомогою металевої тарілки або тим більше ножа немає і бути не може. У найнеприємнішому для нас випадку, контакт мікрохвиль з металевими предметами спровокує поломку магнетрона, того самого пристрою, який генерує мікрохвилі. Як результат, нам потрібно буде або віддавати піч в ремонт або ж і зовсім купувати нову.

Мікрохвильова піч радіоактивна

Що ми знаємо про роботу мікрохвильової печі? Ми знаємо, що за допомогою мікрохвильової печі ми швидко зможемо розігріти якісь продукти. Відбувається це за допомогою спеціальних мікрохвиль, які випромінює піч. І ось тут людська бурхлива фантазія створила ще один міф про НВЧ-печі. Адже якщо вона щось випромінює, то це означає, що вона радіоактивна! Більш того, регулярний контакт з мікрохвильовкою може привести до серйозних захворювань, спровокованих радіацією!

Але насправді це зовсім не так. Мікрохвилі, які випромінює магнетрон, просто викликають тертя молекул води, через що і відбувається нагрівання. Таким чином, варто розуміти, що ми не ризикуємо потрапити під вплив радіації, адже мікрохвильова піч зовсім не радіоактивна, вона просто нагріває для нас їжу.

Розігрівати їжу в пластиковому посуді шкідливо

Ставлення до пластикового посуду у всіх різне. Але існує певна думка, що розігрітий до високих температур пластик здатний виділяти хімічні елементи, з яких він створений, і їжа насичується ними. Відповідно, застосовуючи в їжу ті продукти, які ми розігріваємо в пластикових контейнерах, ми шкодимо своєму здоров’ю. Дане твердження зовсім не відповідає дійсності, але лише в певних випадках.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - пластик в микроволновке

Так, наприклад, практично весь пластиковий посуд здатний витримувати як дуже високу температуру нагрівання, так і екстремально низьку температуру заморозки. Відповідно, якщо ми розігріваємо продукти у такому пластиковому посуді, то про негативні хімічні елементи мови бути не може. Пластик, який можна використовувати в мікрохвильовій печі має на собі спеціальне маркування, на яке і потрібно звертати увагу.

Мікрохвильовка розігріває продукти зсередини

Наступна хибна думка про роботу мікрохвиль печі досить безневинна, але не менш помилкова, ніж попередні. Існує думка про те, що продукти, які ми розігріваємо в мікрохвильовці, нагріваються зовсім не зовні всередину, як припустимо в духовці або на плиті, а навпаки – спочатку всередині, а потім зовні. Це досить серйозна помилка, адже робота мікрохвиль і їх перший контакт з продуктом відбувається саме на зовнішній оболонці продукту.

Але звідки з’явилася подібна помилкова думка? Ми дуже часто підігріваємо в мікрохвильовій печі хлібобулочні вироби. Як ми пам’ятаємо, суть роботи мікрохвиль полягає в терті молекул води, тому найбільш інтенсивному нагріванню піддаються ті частини продукту, де розташовується більше вологи. Хлібобулочні вироби зовні зазвичай більш сухі, ніж усередині, тому всередині вони стають гарячішими, через що і виникає відчуття того, що наша булочка нагрівалася саме зсередини назовні, але це не так.

Якщо телефон приймає сигнал всередині мікрохвильовки, значить, вона має погану ізоляцію

Щоб мікрохвилі, які генерує магнетрон, не виходили за межі камери печі і застосовувалися суворо за своїм призначенням, дверцята печі мають спеціальний захист. Але ось наскільки якісний цей захист і як в цьому переконатися? Є дуже популярний експеримент, коли потрібно покласти свій смартфон всередину мікрохвильової печі і закрити його там (але включати піч зовсім не потрібно). Потім просто здійснюємо дзвінок на нього і в тому випадку, якщо смартфон ловить мережу і дзвінок проходить, значить, ізоляція печі погана, якщо ж мережі немає, то ізоляція якісна.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - смартфон в микроволновке

Насправді так ви зможете перевірити лише якість смартфона, але ніяк не ізоляцію мікрохвильовки. Вся справа в тому, що магнетрон генерує мікрохвилі на частоті 2,4 ГГц, а мобільний зв’язок використовує для своєї роботи зовсім інші частоти. Ізоляція на дверцятах мікрохвильової печі спрямована саме на утримання хвиль на частоті 2,4 ГГц, тому всі інші легко її долають.

Мікрохвильовка може вивести електроприлади з ладу

Мікрохвильова піч здатна дуже швидко розігрівати наші продукти, чому може скластися думка, що вона має неймовірно велику потужність. У зв’язку з цим, склалася помилкова думка,  якщо НВЧ-піч дуже довго буде працювати на високій потужності то вона сама і її випромінювання можуть вивести з ладу всі електроприлади, які розташовані на відстані кількох метрів.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - микроволновка и тарелка с едой

Насправді це зовсім не так і подібного ризику немає. Потужність мікрохвильовки в реальності вдвічі менше потужності звичайного електрочайника, а електромагнітні випромінювання від печі не перевищують випромінювання інших побутових приладів в нашому домі. Але ось створити перешкоди для мережі Wi-Fi або Bluetooth мікрохвильовка цілком зможе, адже вона працює на тих же частотах.

Мікрохвильова піч сприяє розвитку раку

Існує поширена думка, що мікрохвильова піч вкрай небезпечна через своє мікрохвильове випромінювання. Нібито мікрохвилі змінюють молекулярну структуру їжі, сприяють хімічним виділенням з пластикового посуду тощо. Але найстрашніше припущення, яке відносять до роботи НВЧ-печі, це те, що мікрохвилі здатні викликати рак. І якщо є хоч невелика частка такого ризику, то, безумовно, варто позбутися цього приладу!

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - открываем микроволновку

Але насправді подібного ризику немає. У цьому питанні розбиралися вчені з Американського онкологічного товариства. Вони пояснили, що в рази більшу небезпеку для виникнення подібного захворювання несуть рентгенівське і ультрафіолетове випромінювання. А між тим, ультрафіолетовому випромінюванню і гамма-променям ми піддаємося, коли виходимо на вулицю, і на нас світять промені сонця. Таким чином, мікрохвильове випромінювання ніяк не сприяє виникненню раку, і боятися цього не варто.

Дешеві мікрохвильовки менш безпечні, ніж від відомих брендів

Як і будь-яка інша техніка, мікрохвильові печі, здавалося б, з однаковим функціоналом, можуть коштувати дешевше або дорожче. Спочатку може здатися, що вони абсолютно однакові і нічим не відрізняються, але звідки береться така різниця в ціні? Саме в цей момент ми згадуємо всі міфи щодо НВЧ-печей і розуміємо, що різниця в ціні мабуть неспроста. Вся справа в тому, що система ізоляції та екранування мікрохвиль, яка утримує їх усередині камери мікрохвильовки, гірше, ніж в більш дорогих моделях.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - белая микроволновка с тарелкой внутри

Насправді це зовсім не так і численні різноманітні випробування показували, що ізоляція мікрохвильових випромінювань у дешевих і дорогих мікрохвильовок приблизно однакова. Різниця ж в ціні обумовлюється абсолютно іншими факторами – якість збірки, тип управління, обсяг і так далі.

У мікрохвильовці можна нагріти все що завгодно

Для тих, хто не звертає уваги на різні упередження щодо шкоди мікрохвильових печей, все дуже просто, вони розігрівають і готують в ній все, що тільки заманеться. Але, навіть в такому випадку, ми стаємо своєрідними заручниками наступної помилки про мікрохвильовки. У таких випадках, нам здається, що в мікрохвильовці ми зможемо розігріти абсолютно будь-який продукт, але це не так.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - яйцо взорвалось в микроволновке

Є певний перелік продуктів, які ніяк не зможуть бути розігріті в мікрохвильовій печі. Наприклад, не бажано закладати в камеру печі виноград, який просто вибухне всередині НВЧ. Родзинки так само не сприймають мікрохвиль. Вони миттєво розм’якнуть і забруднять всю внутрішню поверхню мікрохвильовки. Не підлягають розігріву у мікрохвильовці яйця, які, подібно до винограду, вибухають всередині печі.

Їжа після розігріву в мікрохвильовій печі небезпечна

Ходить чимало різних домислів щодо того, що наша їжа, яка розігрівається в мікрохвильовій печі, стає після цього заходу зовсім іншою. І якщо форма і смак їжі залишаються незмінними, то її структура перетворює продукт в щось небезпечне і неїстівне для нормального живого організму. Виникає така омана через те, що багато хто вважає, що НВЧ-піч змінює молекулярний склад продуктів.

10 мифов и заблюждений о микроволновых печах - блюдо в микроволновке

Насправді це жодним чином не відповідає дійсності. Мікрохвильова піч, завдяки своїм хвилям, просто провокує продукт до самонагрівання. Ну а як ми розуміємо, звичайний нагрів або розігрів продукту ніяк не зможе змінити молекулярний склад нашої їжі і зробити її небезпечною для нас. Таким чином, ми сміливо можемо продовжувати розігрівати свій обід в мікрохвильовій печі, шкоди це ніякої не несе.

 

Підписуйся на наш Telegram-канал

55157 0 cookie-check 10 міфів про мікрохвильові печі

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

ПОМІЧНИК ДЛЯ ЗАНЯТЬ БІГОМ
ПОМІЧНИК ДЛЯ ЗАНЯТЬ БІГОМ
11 Липня, 2018, 08:55 601 4
Хтось займається бігом професійно, хтось – для підтримання фізичної форми, а для когось – це просто хобі. Втім, у всіх сучасних бігунів є дещо спільне....
Смотреть результаты
КОВТОК СВІЖОГО ПОВІТРЯ У СПЕКУ
КОВТОК СВІЖОГО ПОВІТРЯ У СПЕКУ
Коли за вікном – 25-30 градусів тепла – у приміщеннях часто буває спекотно. Займатися хатніми справами, або ж працювати на робочому місці у таких умовах...
Смотреть результаты
КОМПАКТНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ КАБЕЛЬ ДЛЯ ЗАРЯДКИ
КОМПАКТНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ КАБЕЛЬ ДЛЯ ЗАРЯДКИ
Світ невпинно розвивається. Попри те, що різноманітні гаджети суттєво спрощують нам життя, вони водночас й додають проблем. Наприклад, коли збираєшся у подорож, має не забути...
Смотреть результаты