search
Подписаться

logo

Philips. Компанія, що змінює світ.

13 декабря, 2017, 07:50 7

Компанія Philips більш як 125 років свого існування компанія справила значний позитивний вплив, а подекуди справжні прориви в різних галузях, на економіко-технічний прогрес не тільки Нідерландів, а й всього людства.

З чого все починалось

Компанія Philips & Co. була створена в 1891 році в Ейндховені (Eindhoven), Нідерланди, для задоволення зростаючого попиту на електричні лампочки, що виникли внаслідок промислового впровадження електрики.

З чого все починалось

Сім’я Філіпсів ще до того знаменного 1891 року досить успішно займалася комерцією. Філіпсам вдалося заробити справжній гігантський капітал на торгівлі тютюном та виробництві тютюнових виробів.

Жерар Леонард Фредерік Філіпс після школи почав вивчати інженерію та конструювання, а по закінченні навчання отримав диплом інженера-механіка. Тоді ж він почав цікавитися електричними лампами розжарювання. Разом зі своїм другом Яном Різом Жерар почав проводити експерименти з розробки власної технології виробництва ламп розжарювання, і результат не заставив себе довго чекати. Щоправда, працювала лампочка зовсім недовго: нитка розжарювання із обробленої в хлориді цинку целюлози перегорала майже миттєво. Ще пару років винахідникам довелося повозитися над удосконаленням свого продукту, перш ніж їх лампочка не стала більш-менш життєздатною. Прийшов час прийняти рішення, що робити далі – продовжити експерименти заради власного задоволення або почати продавати товар. Друзі вирішили, що все-таки є сенс ризикувати і відкрити власну фабрику, але коли дійшло до вирішення фінансових питань – хто і скільки повинен вкласти в виробництво, Різ вирішив відмовитися від сумнівної ідеї і вийшов з справ. Тут і знадобилась допомога Філіпса-старшого. На його гроші і під його чуйним фінансовим керівництвом у голландському містечку Ейндховен в 1891 році було придбано невелику будівлю, в якій розмістилися три динамо-машини, вакуумний насос та інше необхідне обладнання.

обладнання

Спочатку все було досить скромно – 10 працівників випускали в день десь 100-200 ламп, так що про гігантський прибуток не приходилось навіть мріяти.

Вихід на міжнародну арену

Собівартість продукції була дуже високою, а тому вона не могла коштувати дешевше, ніж подібний товар німецької компанії AEG. У 1894 році ситуація стала настільки важкою, що на сімейній раді вирішили навіть продати компанію, але єдиний покупець запропонував таку маленьку ціну, що шоковані Філіпси вирішили зберегти бізнес і довести всьому світу, що зможуть добитися свого. Було вирішено збільшити статутний капітал компанії і розширити виробництво. Крім того, була визначена нова стратегія компанії – слід було вийти на світовий ринок збуту, а не обмежувати розвиток компанії лише межами Голландії. Поручити світову експансію було вирішено Антону Фредеріку Філіпсу, молодшому сину Фредеріка Філіпса. Не дивлячись на молодий вік (до моменту початку роботи в сімейній компанії Антону був 21 рік), Філіпс-молодший швидко зміг довести, що батько не помилився, запропонувавши посаду саме йому: вже в 1898 році компанія продала перший мільйон лампочок. Брати навіть уклали своєрідне парі, хто кого обжене: Жерар старався випустити більше лампочок, ніж Антон був здатен продати, а молодший брат показав пусті склади і вимагав виробляти все більше і більше.

Вихід на міжнародну арену

Завдяки великій популярності товару, підприємство Філіпсів процвітало. Спочатку його популярність розповсюдилася на Нідерланди, а в найближчому майбутньому і на всю Європу. Через 9 років після створення підприємства, його штат складав вже 400 осіб. Ще через 10 років – близько 2000. В ті роки ця компанія вважалася дуже великою, крім того, брати Філіпс змогли наладити потужне виробництво, не упускаючи жодної деталі. Саме тоді вони зрозуміли, яким повинен бути справжній бізнес. Розрахунки, документи, прибуток – це все добре, але набагато важливіші люди, які задіяні в справі. Цей принцип діяльності до цих пір зберігається в компанії Philips і підтримується усіма нинішніми менеджерами.

Philips

Одну з перших найбільших угод був договір на виготовлення 50 000 ламп розжарювання і відправку їх в Росію. Призначалися ці лампи для освітлення Зимового Палацу. Після очікуваного успіху угоди Жерар Філіпс відкриває філію компанії в Москві. Продажі продукції Philips в Росії йшли дуже добре, і за кілька років досягли показника близько двох мільйонів одиниць товару в рік. Через революцію, яка спіткала Російську імперію, філію довелося ліквідувати. Але на той момент товари Philips вже встигли запам’ятатися і полюбитися російському населенню. Поставки тривали, хоч і не так часто, як раніше.

Розширення сфери діяльності

Після винаходу рентгену і рентгенівських променів, всім підприємцям стало зрозуміло, що розвиток сфери медицини тепер став на порядок вище, а значить і перспектив прибутку в ній теж стало більше. Компанія Philips теж не залишилася осторонь. Так, в кінці 1920-х в компанії відкривається новий підрозділ, спрямований на виробництво різного медичного обладнання.

Приблизно тоді ж сфера діяльності компанії розширилася і на радіо. Виготовляючи і реалізуючи радіоприймачі, компанія Philips отримала ще більше клієнтів і ще більше прибутку. Практично зі старту компанія стала продавати більше мільйона радіоприймачів щорічно.

З 1920-х фахівці Philips почали наполегливо працювати над тестуванням телевізійного сигналу. Робота також велася і над створенням телевізійного зображення і звуку. Їм знадобилася всього пара років, щоб представити громадськості перший повноцінний телевізор під брендом Philips. Телевізори стали найголовнішим продуктом цієї компанії. Та й зараз, при згадуванні слова «Філіпс» першим на думку спадає саме телевізор.

У 1930-х відкривається безліч представництв компанії по всій Європі. У ті ж роки з’явився знаменитий логотип компанії – коло з вписаними в нього хвилями і зірками. На саму продукцію бренду цей логотип наноситься рідко (виробник обмежується тільки назвою компанії), проте, дана емблема входить в список найвідоміших логотипів з усього світу.

телевизор

У 1950-х з’являється розробка обертових головок, яка послужила основою для створення електробритв. Далі досягненням Philips став винахід компактної аудіокасети. У 1970-х уклон знову став на освітлювальні прилади. Були створені енергозберігаючі лампи на люмінесцентній основі. Це було справжнім проривом того часу. Також великий внесок був зроблений у сфері зберігання і передачі даних: створення оптичних і компактних дисків тому підтвердження.

Візуальні атрибути компанії Philips

Одна з перших рекламних компаній була запущена в 1898 році, коли Антон Філіпс використовував як інструмент маркетингу поштові листівки, що зображують традиційні голландські костюми. Кожна буква назви Philips була надрукована в оточенні електричних лампочок нагорі кожної листівки. В кінці 1920-х років написання назви Philips стало приймати ту форму, яку ми знаємо сьогодні.

Philips

Знамениті хвилі і зірки Philips вперше з’явилися в 1926 році на упаковці радіоламп низької напруги, а також на одному з перших звукозаписних пристроїв Philigraph. Хвилі зображували радіохвилі, а зірки символізували ефір вечірнього неба, через який передаються радіосигнали.

Philips

У 1930 році чотири зірки і три хвилі вперше були поміщені в коло. Після цього зірки і хвилі стали з’являтися на радіоприймачах і грамофонах вписаними в коло, який став невід’ємною частиною знаку. Поступово емблема у вигляді кола стала з’являтися на рекламних матеріалах і на інших виробах.

У ті часи компанія Philips переживала період бурхливого розвитку, і вона захотіла створити товарний знак, який став би унікальним зображенням Philips, але не привів би до юридичних спорів з власниками інших широко відомих знаків, що мають круглу форму. Це бажання привело до об’єднання кола Philips і словесного знаку в емблему у вигляді щита.

Philips

У 1938 році щит Philips вперше був представлений на осуд публіки. Основний дизайн, хоча з часом і зазнав деяких змін, в цілому залишився тим же та разом зі словесним знаком і сьогодні надає образу Philips неповторну індивідуальність.

Новий рівень

З 1980-го року у Philips почали активно купувати інші компанії і розширювати таким чином свою корпорацію. Були куплені такі компанії, як Magnavox, PolyGram, GTE Sylvania, Westinghouse і інші. У ті роки почалася запекла боротьба між виробниками побутової техніки, в якій активну участь брала і компанія Philips. Її інноваційні розробки і грамотна маркетингова політика дозволили перемогти в цій гонці багатьох гігантів електроніки, в тому числі і японських. Philips вже тоді асоціювався зі стандартом європейської якості і до сих пір залишається таким.

1990-і роки ознаменувалися періодом великих змін для компанії. У тому числі була спрощена організаційна структура і скорочено кількість бізнес-підрозділів. Тим часом, продукти компанії продовжували користуватися підвищеним попитом і до 1995 р року вже було продано 300 мільйонів електробритв Philishave.

У 1995 році компанія Philips запустила першу міжнародну кампанію під девізом Let’s make life better («Давайте зробимо життя кращим»). Ця ідея втілювала в собі принцип «єдиної компанії» і охопила всі ринки світу і всі продукти Philips. Ця акція також стала першою акцією, яка згуртувала співробітників компанії і сформувала образ єдиної корпорації в сприйнятті зовнішньої аудиторії.

Новий рівень

У 1997 році Philips у співпраці з Sony представила ще одну нову технологію – DVD-програвач, який незабаром продемонстрував найвищі темпи продажів серед домашньої електронної техніки.

У 1997 році компанія змінила назву з Philips & Co, на Royal Philips Electronics (Koninklijke Philips Electronics N.V.), яке використовується і понині.

У 1999 році брати Філіпс були посмертно удостоєні титулу «Найвидатніші підприємці 20 століття».

ХХІ століття

У 2001 році в компанія змінила базування штаб-квартири: відбувся переїзд з Ейндховена в Амстердам.

ХХІ століття

У вересні 2004 року компанія Philips представила новий слоган «Розумно і просто» (Sense and simplicity).

В 2006 році Philips починає продаж 3D-сканера, в 2008 – пропонує нові продукти в області охорони здоров’я – респіраторні технології.

У 2009 році Philips запускає перший в світі телевізор з кіноформатним екраном Cinema 21: 9.

В 2010 році система домашньої медицини LifeLine знаменує новий етап у догляді за пацієнтами на відстані. Також в цьому році компанія змінює підхід до епіляції з винаходом фотоепілятора Lumea, що став бестселером у багатьох країнах.

У 2011 році Philips представляє світлодіодний аналог 75-ватної лампи розжарювання, а розробки в області позитронно-емісійної томографії (ПЕТ), візуалізуючої процеси життєдіяльності органів і тканин на молекулярному рівні, призводять до випуску універсальної системи для діагностики всього тіла, вперше поєднує технології ПЕТ і магнітно-резонансної томографії (МРТ).

5 грудня 2012 року антимонопольні регулятори Європейського Союзу оштрафували компанію Philips та декількох інших великих компаній за встановлення завищених цін на телевізійні катодно-променеві трубки на двох картелях, що тривали майже десять років.

У квітні 2013 року компанія Philips оголосила про співпрацю з Paradox Engineering для реалізації «пілотного проекту» щодо управління освітленням вулиць від мережі. Цей проект був схвалений Комісією громадських комунікацій Сан-Франциско (SFPUC).

У 2013 році Philips упустили слово «Electronics» у своїй назві, який зараз є Royal Philips N.V.

28 квітня 2014 року у Philips погодилися продати свою дочірню компанію Woox Innovations (побутова електроніка) компанії Gibson Brands за 135 мільйонів доларів США.

23 вересня 2014 року компанія Philips оголосила про план роз’єднання компанії на дві частини, відокремлюючи відділ освітлення від відділів охорони здоров’я та побутової техніки.

У лютому 2015 року компанія Philips придбала корпорацію Volcano, щоб зміцнити свої позиції в неінвазивній хірургії та зображенні.

Philips

У червні 2016 р. компанія Philips відключила відділ освітлення, щоб зосередити увагу на відділенні охорони здоров’я.

У червні 2017 року компанія Philips оголосила про придбання американського Spectranetics Corp, виробника пристроїв для лікування захворювань серця, за 1,9 млрд. євро для покращення свого сучасного іміджу в терапевтичній справі.

Philips сьогодні

Корпорація, яка виросла з невеликого підприємства з виробництва лампочок, зараз є однією з найвпливовіших в світі електронної побутової техніки. За весь час свого існування компанією було розроблено та втілено в життя більше десяти тисяч винаходів. Зараз компанією керує Франс Ван Гаутен, а головний офіс знаходиться в місті Амстердам.

Philips сьогодні

Зараз серед продукції компанії Philips можна знайти все: телевізори, епілятори, праски, холодильники, кавоварки, бритви, комп’ютери, фени та багато-багато іншого. Зважаючи на величезний вибір товарів на ринку сучасному споживачу досить важко прийняти рішення про покупку продукту того чи іншого бренду. Однак, продукція від компанії Philips є, напевно, в кожній п’ятій середньостатистичної сім’ї. Зараз цьому бренду навіть не потрібно проводити будь-які маркетингові акції – в якості, перевіреній роками, вже ніхто не сумнівається.

44691 0 cookie-check Philips. Компанія, що змінює світ.

Читайте также:

Обзор GoPro Hero 6 Black
Обзор GoPro Hero 6 Black
12 декабря, 2017, 06:22 1134 4
  При первом взгляде на крошечную новую камеру GoPro Hero 6 Black складывается впечатление, что она ничем не отличается от прошлогодней GoPro Hero 5 Black...
Смотреть результаты
Обзор профессиональной геймерской гарнитуры Roccat Khan Pro
Обзор профессиональной геймерской гарнитуры Roccat Khan Pro
В наше время на рынке можно найти огромное количество самых разных игровых гарнитур, но моделей, действительно достойных внимания, очень мало. В этой статье мы рассмотрим...
Смотреть результаты
Обзор Moto G5S Plus. Большой экран Moto G возвращается
Обзор Moto G5S Plus. Большой экран Moto G возвращается
Являясь преемником Moto G5 Plus, который вышел лишь чуть менее полугода назад, новый Moto G5S Plus обращает на себя пристальное внимание многих фанатов и не...
Смотреть результаты