search
Подписаться

logo

Нова версія Android – 8.0 Oreo

29 сентября, 2017, 04:22 8

Відбулося одне з найважливіших подій для всіх фанатів Android – компанія Google офіційно представила нову версію фірмової ОС. Oreo – таке офіційна назва мобільної операційної системи Android 8.0, офіційний реліз якої відбувся 21 серпня, в день «Великого американського затемнення».

Презентація і час оновлення

Презентація і час оновлення

Традиційно «андроїди» отримають назву на честь різноманітних солодощів. Цього разу це «Oreo». Найпершими оновлену Oreo отримають смартфони і планшети Pixel та Nexus.

Так як про всі нововведення було відомо вже давно, то найголовнішою загадкою залишалася офіційна назва Android 8.0. Було безліч припущень і натяків від Google, але в підсумку нову версію назвали Oreo – як і очікувалося з самого початку.

Як відомо, 21 серпня Google випустила нову, восьму версію мобільної операційної системи Android, назвавши її в честь знаменитого печива Oreo. І ось приблизно через півтора місяці, мобільні оператори нарешті розпочали розповсюдження кінцевої, користувацької версії Android 8.0 Oreo.

Буквально на днях Verizon почала оновлювати ОС до Oreo у реалізованих через власні мережі смартфонах Pixel і Pixel XL. Одночасно про доступність оновлень Android 8.0 Oreo почали повідомляти користувачів пристроїв Pixel і Nexus по всьому світу.

Говорячи конкретно, то оновлення стало доступно для пристроїв Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X і Nexus Player. Все, як зазвичай, в числі перших оновлення отримують пристрої Google.

Nexus

Одночасно, компанія опублікувала звичайні заводські образи та OTA оновлення (ZIP архів з оновленими файлами), так що бажаючі можуть не чекати автоматичного оновлення, а робити все самим і оновитися вручну.

Збірки для Pixel і Pixel XL мають номер OPR6.170623.011 для операторів Bell, Telus, Telstra, T-Mobile, Sprint, US Cellular та Rogers / Fido, а також OPR6.170623.012 – для всіх інших операторів. Для смартфонів Nexus 6P призначена збірка, яка закінчується на 013. Google відзначає, що вона не підходить для абонентів T-Mobile, US Cellular або Fi, але альтернативи поки не надавали. Збірка для моделі Nexus 5X теж закінчується на 013, для Pixel C – 010, а для Nexus Player поки збірки для ручного завантаження немає.

Уже сьогодні Google зробить нову версію доступною через AOSP. Власники пристроїв лінійок Pixel і Nexus отримають апгрейд незабаром, але дати поки не оголошені. Оновлення буде доступно на Pixel і Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X і Nexus Player. Google також співпрацює з Essential, General Mobile, HMD Global Home of Nokia Phones, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp і Sony, щоб оновити їх влаштування до Android 8.0 Oreo вже до кінця цього року.

Швидке завантаження

У презентації Android 8.0. повідомлено, що ОС запускається вдвічі швидше, встановлює ліміт фонової активності, має нові емоджі, а також дає змогу використовувати збережені в Chrome логіни і паролі у встановлених програмах.

Швидке завантаження

Як повідомляється на офіційному сайті нової ОС, завантаження смартфона з Android 8.0 Oreo відбуватиметься вдвічі швидше, ніж раніше. Правда, вимірювали час тільки на смартфонах Pixel – швидше за все, смартфони інших виробників так сильно не прискоряться через неминучі модифікації програмного коду під інше залізо.

«Розумне» енергозбереження

Android 8.0 Oreo стане «суворішим» попередніх версій мобільної ОС Google до додатків, які працюють у фоновому режимі – по крайній мірі, до тих, які користувач запускає нечасто. Їх активність в більшості випадків буде зведена до необхідного мінімуму, щоб зменшити витрату батареї і споживання обчислювальних ресурсів.

енергозбереження

Обмеження стосуватимуться, в тому числі, і роботи трансляцій, фонових служб та запитів місцезнаходження. Розробникам додатків доведеться тепер переробити свої програми таким чином, щоб вони могли нормально працювати в фоні на новій ОС, слідуючи новим правилам.

Порядок в (різнокольорових) повідомленнях і «крапках»

У новій версії Android програми можуть групувати відправлені користувачеві повідомлення в різні «канали». Користувачі зможуть більш тонко керувати повідомленнями, дозволяючи і забороняючи їх не тільки на рівні окремих додатків, але і на рівні типів повідомлень всередині кожної програми. Наприклад, для онлайн-гри можна дозволити сповіщення з повідомленнями від партнерів по грі, але заборонити рекламні оголошення про доступність нових внутрішніх покупок. Додаток зможе групувати повідомлення за темами – політика, економіка, спорт і т.п. – так як «шторці».

Порядок

Сповіщати про нові повідомлення або, скажімо, коментарі в Instagram тепер будуть значки у вигляді крапок, накладені поверх «іконок» на домашньому екрані: так як в iOS і в деяких модифікованих інтерфейсах Android, наприклад від Samsung. Натиснувши на крапку, можна буде побачити текст повідомлення, не заглядаючи в «шторку» і не запускаючи додаток.

Крім цього, розробники тепер можуть встановлювати для сповіщень від своїх додатків довільний колір. У Google підкреслюють, що користуватися цим потрібно лише в тому випадку, коли повідомлення стосуються поточних завдань і користувачеві по-справжньому важливо помітити їх якомога швидше. А натиснувши на значок із зображенням годин, можна «приглушити» повідомлення на певний час.

«Миттєві» додатки

додатки

В Android 8.0 Oreo підтримуються Instant Apps – «миттєві» додатки. Якщо розробники підтримають функцію, користувачі зможуть, наприклад, переглянути побачену на мобільному сайті, в соцмережі або месенджері посилання на фото в Instagram, крапку в навігаційній програмі, презентацію або документ прямо в додатку, навіть якщо він поки не встановлений – все необхідне для цього буде завантажено на смартфон в режимі реального часу.

Безпека: Google Play Protect

Google Play Protect

Над безпекою також попрацювали: з’явилася функція Google Play Protect, яка автоматично сканує додатки і решту системи. Крім того, Google Play Protect допоможе знайти пристрій у разі його втрати.

Розробники Google вже перевіряють додатки в Play Store на безпеку. Тепер це стане більш наочно – при вході в магазин додатків користувач зможе побачити, що додатки на смартфоні були недавно перевірені.

Шкідливі програми будуть блокуватися і віддалятися зі смартфона. Також Google Play Protect дозволить знайти пристрій, як Find My iPhone у Apple.

Google випустив рішення безпеки, яке поєднує в собі безліч функцій, які до цих пір були розкидані по всій системі.

Google Play Protect – це пакет безпеки, який захищає вас у багатьох відношеннях. Більш образно можна сказати, що це система самоврядування Android. Технологія не є ексклюзивом Android 8.0 Oreo – вона доступна і для пристроїв на попередніх версіях операційки.

Основні «підкапотні зміни»

Інтерфейс Android 8.0 зазнав лише кілька незначних змін, але «під капотом» користувачів чекає безліч нововведень. Ось основні з них:

в настройках з’явилася можливість відключення відкриття програми поверх інших вікон, що зроблено з метою боротьби з вірусами і вкрай настирливою рекламою;

іконки додатків тепер можуть бути виконані в єдиному стилі. Користувачеві на вибір пропонується кілька варіантів форми іконок;

Основні

у іконок додатків з’явилися індикатори нових повідомлень;

змінилися системні іконки;

з’явилися канали повідомлень;

повідомлення музичних плеєрів і подібних додатків тепер відображають обкладинку альбому музику, яку ви зараз слухаєте;

з’явилася функція «картинка в картинці»;

картинка в картинці

допрацювали функцію копіювання і вставки тексту Smart Text Selection із задіянням нейромереж – за подвійним або довгому натисненню на текст ОС визначить, якщо це ім’я, телефонний номер або адресу, і вибере потрібну ділянку цілком;

у всій системі тепер працює функція автозаповнення;

повністю оновилося меню налаштувань;

оновився центр повідомлень;

оновилося меню швидких налаштувань;

з’явилися настройки панелі навігації з можливістю зміни розташування кнопок і додавання нових;

перероблений екран блокування;

підкапотні зміни

додана підтримка різних кодеків для бездротової передачі звуку, включаючи LDAC, aptX, aptX HD, SBC і AAC;

з’явилася підтримка фізичних клавіатур;

обмеження роботи програм у фоновому режимі;

підтримка розширених колірних профілів AdobeRGB, Pro Photo RGB і DCI-P3;

нові емодзі.

емодзі

Два слова про чати

Для любителів невербального спілкування у віртуальному просторі в Android 8.0 Oreo були перемальовані всі наявні емодзі і додані 60 нових. Ще одна зміна, що стосується інтерфейсу – простіша структура меню налаштувань, знаходити потрібні пункти в якому стало швидше.

Два слова про чати

Якщо під час програвання відео потрібно було провести на смартфоні будь-які інші дії, то необов’язково переривати перегляд. Можна скористатися функцією Picture-in-Picture (картинка-в-картинці), яка зменшує розмір зображення і поміщає його в куток екрану. В даний час в цьому режимі можуть працювати лише деякі програми, але в майбутньому його напевно будуть підтримувати всі плеєри і месенджери з відеочату.

Пара слів про швидкодію і економію трафіку з перших вуст

Швидше завантажується сам смартфон – за твердженнями розробників, на смартфоні Pixel швидкість запуску виросла в два рази. У той же час була обмежена фонова активність додатків, що повинно позитивно позначитися на тривалості автономної роботи пристроїв.

Android 8.0 Oreo не заощадить ваш мобільний трафік навіть при підключенні до Wi-Fi.

Операційна система Android пропонує користувачам мобільних пристроїв не витрачати даремно дорогоцінний мобільний трафік, якщо поблизу є точка доступу Wi-Fi. Можливість автоматичного підключення до безпечної публічної мережі для виходу в Інтернет дозволяє оперативно оновлювати ПО і завантажувати контент, залишаючи виділені оператором гігабайти на більш важливі цілі. Android 8.0 Oreo навіть автоматично включить Wi-Fi на вашому смартфоні, якщо поблизу система виявить знайомий Wi-Fi. Але чи вдасться вам заощадити завдяки описаної функції? – Навряд чи.

Швидке завантаження

Учасник спільноти Reddit і за сумісництвом власник гаджета під управлінням Android 8.0 Oreo зауважив одну дивну закономірність. Навіть у випадках, коли його смартфон знаходився в зоні стабільного прийому сигналу Wi-Fi, лічильник спожитого мобільного трафіку продовжує неухильно зростати. Витрачався він без будь-яких повідомлень і попереджень. Причина такої поведінки крилася в виставлених операційною системою налаштуваннях після апдейта до версії 8.0. Опція «не відключати передачу даних по мобільній мережі» в Android Oreo значилася активованої за замовчуванням, будучи при цьому прихованою від очей нічого не підозрюючих користувачів.

Щоб позбавити себе від зайвих проблем, власникам гаджетів з Android 8.0 Oreo необхідно отримати доступ до режиму розробника і вибрати потрібне значення навпроти «не відключати передачу даних по мобільній мережі». Фахівцям Google відомо про цю ситуацію і вони вже працюють над усуненням дрібного недоліку.

користувачів

Загалом, як і прийнято, новий Android став кращим попередника, проте і має певні недоліки, як і все нове. Одним словом треба обновитися і випробувати на собі всі можливості нової ОС.

41616 2 cookie-check Нова версія Android – 8.0 Oreo

Читайте также:

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная: в чем отличие?
Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная: в чем отличие?
28 сентября, 2017, 01:25 2545 7
Все заядлые игроманы знают, что результаты в динамичных играх напрямую зависят от такого простого, на первый взгляд, девайса, как мышь. В этой статье мы расскажем,...
Смотреть результаты
Вторая жизнь старого холодильника
Вторая жизнь старого холодильника
Сломался холодильник? Сочувствуем. Наверняка вы уже присматриваете новый. Но не спешите списывать со счетов и старичка. Сегодня мы подкинем вам безумно интересные идеи от народных...
Смотреть результаты
Жажда перемен: замечательные идеи декора старого холодильника и как его преобразить
Жажда перемен: замечательные идеи декора старого холодильника и как его преобразить
Для тех, кто устал от засилья магнитиков:) И если с отслужившей сломанной техникой все более-менее понятно (за подробностями сюда), то вот вопрос, как быть с...
Смотреть результаты