30/12/18,

14:57

Як вибрати GPS навігатор

GPS навігатор – це пристрій для визначення вашого місцезнаходження і прокладки кращої дороги до пункту призначення. Незважаючи на широкі можливості смартфонів, пристрій користується попитом через свої функціональні можливості. До того ж навігаційний пристрій споживає менше заряду. Залежно від цілей використання, потрібно знати, який навігатор вибрати. Є кілька критеріїв, які визначають хороший навігатор, розглянемо їх нижче.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. GPS навігатор за принципом установки
 2. Вибір навігатора по області застосування
 3. Вибір GPS навігатора по електронній складовій
 4. Кращі автомобільні навігатори в Україні
 5. Який навігатор вибрати для Android

GPS-навігатор за принципом установки

Навігатори – необхідний девайс, який з успіхом використовують водії, в тому числі і таксисти, але пристрої використовуються не тільки для транспортних засобів. Тому виробники створили кілька моделей за способом установки:

 Стаціонарний навігатор

 • Стаціонарні. Найчастіше купуються для установки на річковий, морський транспорт, зрідка для установки в автомобіль. Оснащені екраном з великою діагоналлю, мають велику вагу, якщо порівнювати з іншими моделями навігаторів. По функціях оснащені краще, ніж переносні навігаційні системи. Девайс підключається до зовнішнього джерела живлення і акумуляторна робота або не передбачена, або обмежена малою кількістю годин роботи. Недолік стаціонарного GPS навігатора в неможливості використання поза водного або автомобільного засобу. У комплекті йдуть всі необхідні елементи кріплення.
 • Портативні. Відносяться до універсальних моделей, можуть мати різноманітні функції, починаючи від можливості програвати мультимедійні файли і закінчуючи функціями ігрової консолі. Перевага портативного пристрою в компактності і в наявності власного джерела живлення. Такий пристрій може стати найкращим варіантом вибору навігатора для автомобіля, його однаково зручно використовувати, як у вигляді стаціонарної навігаційної системи, так і як переносний.
 • Модульні. Такі навігаційні системи не виступають в якості окремого гаджета. За своєю суттю – це електронний модуль, який підключається до смартфону, ноутбука, планшета. Його перевага в невеликому розмірі, міцності (відсутній найкрихкіший елемент – дисплей), можливості підключення до екрану будь-якого розміру. Завжди до модульного навігатора йдуть кабель підключення до інших гаджетів.

Який навігатор вибрати, залежить від мети використання і ваших фінансових можливостей, але спосіб використання – це тільки вершина айсберга в виборі кращого GPS пристрої.

Вибір навігатора по області застосування

Якщо ви думаєте, який навігатор краще, ви повинні знати, що девайси виробляються згідно з галуззю застосування. Так, для любителів піших прогулянок були розроблені спеціальні ручні навігатори, які мають зручний ремінець, маленький дисплей, обмежений набір функцій. У народі їх називають GPS-трекерами. Незважаючи на розмір, вони цілком справляються зі своїми функціями. Основний недолік – це слабкий акумулятор. Є ще 6 видів комплектуючих, які в деяких умовах використання показують себе краще:

 1. Велосипедні. Компактні пристрої, трохи більше, ніж пішохідні. Кріпляться на кермо, тому мають зручну систему зняття з велосипеда. У них є свої переваги для велосипедних прогулянок: водонепроникні, стійкі до вібрацій, витримують перепади температур.
 2. Мотоциклетні. Від попередніх відрізняються значно більшою діагоналлю дисплея, для того щоб мотоциклістові було чітко видно зображення і зручно працювати з сенсорним екраном в рукавичках. Мінімальна діагональ екрану – 3 дюйми. До того ж такі навігатори мають додатковий ступінь захисту від удару, вібрацій. Всі моделі мотоциклетних навігаторів – портативного типу, в деяких з них можливе підключення до мережі мотоцикла для підзарядки.

Мотоциклетний навігатор

 1. Морехідні. Можна вибрати, як портативні пристрої, так і стаціонарні. Вбудовані можуть працювати в зв’язці з іншим обладнання плавзасоба, наприклад, з радаром. Навігатори призначені для установки на будь-який річковий, морський транспорт. Має захист від вологи, пиловідштовхуюче покриття. На такі пристрої можна завантажувати, як звичайні карти, так і глибинні.
 2. Авіаційні. Призначені для встановлення на всіх літальних апаратах: вертольотах, дельтапланах, літаках, військових повітряних транспортах. Стандартні карти для авіаційних навігаторів містять інформацію про аеропорти, особливості підльоту до них, а також про закриті зони для польоту.
 3. Навігатор для автомобіля. Вони реалізуються у вигляді стаціонарних, портативних і модульних пристроїв. Стаціонарні йдуть в комплекті з кріпленнями (кредл) і встановлюються навпроти лобового скла для зручності водія. Робота навігаційної системи відбувається через прикурювач або вони мають свою акумуляторну батарею. Всі завантажені і встановлені карти розраховані на специфіку водіння і містять таку інформацію: стан доріг, наявність пробок, особливості розв’язок, перехресть. Рекомендується купувати саме портативний пристрій, так як стаціонарний навігатор, в разі поломки машини і відсутності зв’язку, ви зняти не зможете.

Навігатор для автомобіля

 1. Універсальні. Вони бувають тільки портативні, являють собою компактний навігатор з невеликим дисплеєм. Їх перевага в ергономічності. Недолік такого навігатора в обмежених можливостях, в порівнянні з вузько спеціалізованими девайсами.

Вибір GPS навігатора по електронній складовій

Щоб вибрати кращий навігатор для України, необхідно розібратися в апаратній частині гаджета. Розберемо всі важливі моменти, які потрібно враховувати перед покупкою:

 1. Дисплей. Зараз всі навігатори оснащені сенсорним екраном для зручності користування. Тому цього питання торкатися не будемо, але є ще ряд критеріїв, які важливі для вибору навігатора:
 • Перше на що потрібно звернути увагу – це розмір діагоналі. Чим вона більше, тим краще візуально сприймається інформація, але і стоять пристрої з великою діагоналлю дорожче.
 • Глибина кольору. Для навігаційного апарату досить 16-256 кольорів, якщо він доповнений функціями перегляду відео, можливістю грати в ігри, то краще брати пристрій з кількістю кольорів в 65 тис.
 • Частота кадрів. Чим вона вища, тим чіткіше зображення дрібних деталей, для навігатора досить 30 кадрів в секунду.
 • Кут огляду. Для комфортного використання досить 50 °, максимальний кут огляду без погіршення видимості зображення – до 120 °.
 1. Оперативна пам’ять. Один з важливих параметрів, який відповідає за швидкодію GPS навігатора, тому чим цей показник вищий, тим швидше пристрій буде завантажувати будь-які зміни на шляху і не буде «пригальмовувати» при інших режимах роботи. В основному на ринку представлені моделі з оперативною пам’яттю 256-1024 Мб.
 2. Вбудована пам’ять. Від цього показника залежить скільки інформації, прокладених маршрутів можуть зберігатися в пристрої. Хоча найчастіше в навігаторах передбачено підключення додаткової карти пам’яті.
 3. Частота процесу також впливає на продуктивність і швидкість роботи навігатора. При виборі діє той же принцип – чим вище показник CPU, тим краще. Навігатор, наприклад, для таксистів повинен мати високу частоту.
 4. Антена. Навігатор – це приймальний пристрій, яке приймає інформацію від супутника, для цього він оснащений антеною. Вона може бути розміщена всередині навігатора або з зовнішнього боку. Внутрішня антена забезпечує малий розмір пристрою, але сигнал приймає слабкіше через придушення його корпусом і перешкод, створюваних іншими деталями, менш енергоємна. Зовнішня антена робить пристрій більш габаритними, але такий пристрій краще приймає сигнал.
 5. Інтерфейс GPS навігатора. Наявність модуля для підключення WI-FI, мобільного інтернету або телефонного модуля для використання пристрою, як телефону.

Кращі автомобільні навігатори в Україні

ТОП-10 найбільш затребуваних брендів навігаторів серед водіїв України:

 • Garmin
 • Azimuth
 • EasyGo
 • Globex
 • Navitel
 • Palmann
 • Prology
 • REYND
 • Tenex
 • Shuttle

Представляємо вам рейтинг кращих GPS навігаторів від цих брендів, які автомобілісти вважають кращими для комфортних поїздок:

 1. Автомобільний навігатор Garmin DriveSmart 50 RUS LMT. Модель оснащена можливістю прийняття та відправлення смс, e-mail листів, голосовими підказками, пристроєм розпізнавання мови, індикатором обмеження швидкості. У компанії є свій сервіс для оповіщення про стан на дорогах (пробки, аварії, погодні умови).

Навігатор Garmin DriveSmart 50 RUS LMT

Переваги:

 • Заряджається від прикурювача.
 • Має власний Li-ion акумулятор.
 • Функція «Розумні повідомлення».
 • Планувальник дороги.
 • Встановлення шляхових точок до тисячі.
 • Підтримка карти micro-CD.

Недоліки:

 • Модель оснащена ще декількома функціями, наприклад: озвучування вулиць, функція «Прямий доступ», які працюють тільки в Європі.
 • Висока ціна через розширений функціонал, але недоступний в Україні.
 • Діагональ 5 дюймів.
 1. Автомобільний навігатор Azimuth M710 Tab. Навігатор з 7 дюймовим екраном і підставкою. Пристрій портативного типу, що працює на основі Андроїд 5.0. Найкращий навігатор для машини, коли потрібно багатофункціональний пристрій.

Навігатор Azimuth

Переваги:

 • Підтримує мобільний зв’язок, інтернет, Bluetooth.
 • Оснащений вбудованим динаміком, відеореєстратором.
 • Підтримує всі відео та аудіо формати.
 • Вбудована пам’ять 16 Гб, оперативна 1 Гб, можливість підключити флеш-пам’ять.

Недоліки:

 • Слабка акумуляторна батарея.
 1. Автомобільний навігатор EasyGo A505 Навітел. Автомобільний навігатор з невеликим екраном з картами в комплекті для України і Росії. Працює на основі Андроїд 4.4.

Навігатор EasyGo A505 Навітел

Переваги:

 • Пристрій може працювати від мережі, прикурювача, має власну акумуляторну батарею.
 • Можливо слухати радіо, музику, переглядати фільми.
 • Вбудована внутрішня пам’ять 8 гб, підтримує micro-CD.

Недоліки:

 • Підтримує тільки WI-FI інтерфейс.
 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор Globex GE 520. Працює на операційній системі Windows, підключений до ліцензійної системі Навітел, а в комплекті йдуть карти України. Оснащений вбудованим акумулятором і можлива підзарядка від прикурювача.

Навігатор Globex GE 520

Переваги:

 • Енергоекономічний.
 • Простий в управлінні.
 • Доступна ціна.
 • Підтримує флеш-пам’ять.

Недоліки:

 • Розмір екрану 5 дюйма.
 • Немає додаткового функціоналу.
 1. Автомобільний навігатор Navitel E500 Magnetic. Простий навігатор для автомобіля без зайвих функцій. У пристрій завантажено велику кількість карт всіх пострадянських і європейських країн.

Навігатор Navitel E500 Magnetic

Переваги:

 • Ємна акумуляторна батарея.
 • Є вбудований динамік.

Недоліки:

 • Навігатор призначений тільки для навігації.
 • Розмір екрану 5 дюймів.
 1. Автомобільний навігатор Palmann 512A Libelle. Автомобільний навігатор з 5 дюймовим екраном. Працює на ОС Windows. Пристрій оснащений FM- трансмітером, внутрішньою пам’яттю в 4 Гб.

Навігатор Palmann 512A Libelle

Переваги:

 • Доступна ціна.
 • У комплекті йдуть карти світу і України.

Недоліки:

 • Оперативна пам’ять всього 128 Мб.
 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор Prology iMAP-5700. У навігатор завантажені карти 370 тис. населених пунктів Європи і пострадянських країн. Працює за ліцензійною угодою «Навітел». Оснащений вбудованим 66-канальним приймачем GPS. Електроніка представлена ​​процесором MStar 800 МГц.

Навігатор Prology iMAP-5700

Переваги:

 • Автономна робота пристрою і від прикурювача.
 • Велика кількість завантажених карт, в тому числі з HD-картографією.

Недоліки:

 • Малий час автономної роботи (всього до 2 годин).
 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор REYND K500. Автомобільний навігатор, який підтримує відео, аудіо, TXT формат. Працює на навігаційному ПЗ НавЛюкс, в комплекті йдуть тільки карти України.

Навігатор REYND K500

Переваги:

 • Ємна акумуляторна батарея.
 • Можна дивитися відео, слухати музику, переглядати фото.
 • Вартість.

Недоліки:

 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор Tenex 70 AN Libelle. Пристрій оснащений 4 ядерним процесором з частотою 1.3 Гц. Працює навігатор на основі Андроїд 4.4. Чіп GPS прийому – Atlas VI. Навігаційна система підтримує інтерфейс: WI-FI, Bluetooth.

Навігатор Tenex 70 AN Libelle

Переваги:

 • Підтримка WI-FI, Bluetooth.
 • Вбудований мікрофон.
 • Висока якість графіки.

Недоліки:

 • Велика вага – 320 гр.
 • Малий час роботи без зарядки (не більше 2 годин).
 1. Автомобільний навігатор Shuttle PNA-4300 закриває рейтинг навігаторів. Недорогий навігатор з невеликою діагоналлю. Завдяки невеликому розміру може використовуватися, як універсальний пристрій. Реалізується з уже завантаженої картою України.

Навігатор Shuttle PNA-4300

Переваги:

 • Низька вартість.
 • Наявність радіоприймача, ігор.

Недоліки:

 • Низька якість графіки.
 • Маленький дисплей.

Огляд навігаторів повинен допомогти вам зробити правильний вибір, а описані вище пункти, які важливі для пристрою, допоможуть вам скласти свій власний рейтинг.

Який навігатор вибрати для Android

 1. Google Maps. Додаток автоматично синхронізується з вашим аккаунтом в Google. Має зрозумілі налаштування, включаючи можливість підключення написів до окремих об’єктів. У додатку налаштовані голосові підказки навіть при вимкненому екрані. Показує пробки на дорогах. Переваги Google Maps в наявності оффлайн карт, тому ПЗ можна використовувати без підключення до інтернету. Недоліки: не вказує аварії на дорогах, самостійно виставити такі точки також не вдасться. Вважається найкращим GPS навігатором з безкоштовних версій і працюючих оффлайн. Користувачі оцінюють це додаток в 4.5 балів з 5.
 2. Навітел. Додаток платний, для завантаження карт доведеться заплатити невелику суму. В наявності функція дво- і тривимірного перегляду зображення, яка перемикається через бічну колонку. Також є додаткові можливості: голосове управління гаджетом для створення маршруту, вибір для денного і нічного використання, можливість дізнатися метеообстановку, перемикання між супутниками. У додатку можна використовувати зум для збільшення/зменшення об’єкта. Доступна вся інформація про швидкість машини і залишку часу і кілометража до мети поїздки. Вважається одним з найкращих навігаторів для машини.
 3. Вибираючи, який навігатор краще для андроїд, не можна не згадати про Waze Free. Переваги застосування в його відкритому коді, тобто водії між собою можуть обмінюватися інформацією про пробки, аварії та ремонтні роботи. Більш того, після надходження такої інформації, додаток може автоматично прокласти новий маршрут в обхід перешкоди. Навігатор Waze Free заслужено мітить в найкращі навігатори для машини.

Це кращі програми для навігаторів на Android в Україні, якими користуються водії по країні і для виїзду в інші держави.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: