search
Підписатися

logo

Як вибрати GPS навігатор

30 Грудня, 2018, 02:57 7

GPS навігатор – це пристрій для визначення вашого місцезнаходження і прокладки кращої дороги до пункту призначення. Незважаючи на широкі можливості смартфонів, пристрій користується попитом через свої функціональні можливості. До того ж навігаційний пристрій споживає менше заряду. Залежно від цілей використання, потрібно знати, яку модель і з якими характеристиками вибрати. Є кілька критеріїв, які визначають хороший навігатор, розглянемо їх нижче.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. GPS навігатор за принципом установки
 2. Вибір пристрою по області застосування
 3. Вибір GPS пристрою по електронній складовій
 4. Кращі автомобільні навігатори в Україні
 5. Який навігатор вибрати для Android

GPS-навігатор за принципом установки

Навігатори – необхідний девайс, який з успіхом використовують водії, в тому числі і таксисти, але пристрої використовуються не тільки для транспортних засобів. Тому виробники створили кілька моделей за способом установки:

 Стаціонарний навігатор

 • Стаціонарні. Найчастіше купуються для установки на річковий, морський транспорт, зрідка для установки в автомобіль. Оснащені екраном з великою діагоналлю, мають велику вагу, якщо порівнювати з іншими моделями. По функціях оснащені краще, ніж переносні навігаційні системи. Девайс підключається до зовнішнього джерела живлення і акумуляторна робота або не передбачена, або обмежена малою кількістю годин роботи. Недолік стаціонарного GPS навігатора в неможливості використання поза водного або автомобільного засобу. У комплекті йдуть всі необхідні елементи кріплення.
 • Портативні. Відносяться до універсальних моделей, можуть мати різноманітні функції, починаючи від можливості програвати мультимедійні файли і закінчуючи функціями ігрової консолі. Перевага портативного пристрою в компактності і в наявності власного джерела живлення. Такий пристрій може стати найкращим варіантом для автомобіля, його однаково зручно використовувати, як у вигляді стаціонарної навігаційної системи, так і як переносний.
 • Модульні. Такі навігаційні системи не виступають в якості окремого гаджета. За своєю суттю – це електронний модуль, який підключається до смартфону, ноутбука, планшета. Його перевага в невеликому розмірі, міцності (відсутній найкрихкіший елемент – дисплей), можливості підключення до екрану будь-якого розміру. Завжди до модульного навігатора йдуть кабель підключення до інших гаджетів.

Який навігатор вибрати, залежить від мети використання і ваших фінансових можливостей, але спосіб використання – це тільки вершина айсберга в виборі кращого GPS пристрої.

Вибір пристрою по області застосування

Якщо ви думаєте, який девайс кращий, ви повинні знати, що вони виробляються відповідно до області застосування. Так, для любителів піших прогулянок були розроблені спеціальні ручні навігатори, які мають зручний ремінець, маленький дисплей, обмежений набір функцій. У народі їх називають GPS-трекерами. Незважаючи на розмір, вони цілком справляються зі своїми функціями. Основний недолік – це слабкий акумулятор. Є ще 6 видів комплектуючих, які в деяких умовах використання показують себе краще:

 1. Велосипедні. Компактні пристрої, трохи більше, ніж пішохідні. Кріпляться на кермо, тому мають зручну систему зняття з велосипеда. У них є свої переваги для велосипедних прогулянок: водонепроникні, стійкі до вібрацій, витримують перепади температур.
 2. Мотоциклетні. Від попередніх відрізняються значно більшою діагоналлю дисплея, для того щоб мотоциклістові було чітко видно зображення і зручно працювати з сенсорним екраном в рукавичках. Мінімальна діагональ екрану – 3 дюйми. До того ж такі навігатори мають додатковий ступінь захисту від удару, вібрацій. Всі моделі для мотоциклів – портативного типу, в деяких з них можливе підключення до мережі мотоцикла для підзарядки.

Мотоциклетний навігатор

 1. Морехідні. Можна вибрати, як портативні пристрої, так і стаціонарні. Вбудовані можуть працювати в зв’язці з іншим обладнання плавзасоба, наприклад, з радаром. Навігатори призначені для установки на будь-який річковий, морський транспорт. Має захист від вологи, пиловідштовхуюче покриття. На такі пристрої можна завантажувати, як звичайні карти, так і глибинні.
 2. Авіаційні. Призначені для встановлення на всіх літальних апаратах: вертольотах, дельтапланах, літаках, військових повітряних транспортах. Стандартні карти для авіаційних навігаторів містять інформацію про аеропорти, особливості підльоту до них, а також про закриті зони для польоту.
 3. Автомобільні. Вони реалізуються у вигляді стаціонарних, портативних і модульних пристроїв. Стаціонарні йдуть в комплекті з кріпленнями (кредл) і встановлюються навпроти лобового скла для зручності водія. Робота навігаційної системи відбувається через прикурювач або вони мають свою акумуляторну батарею. Всі завантажені і встановлені карти розраховані на специфіку водіння і містять таку інформацію: стан доріг, наявність пробок, особливості розв’язок, перехресть. Рекомендується купувати саме портативний пристрій, так як стаціонарний навігатор, в разі поломки машини і відсутності зв’язку, ви зняти не зможете.

Навігатор для автомобіля

 1. Універсальні. Вони бувають тільки портативні, являють собою компактний навігатор з невеликим дисплеєм. Їх перевага в ергономічності. Недолік — обмежені можливості, в порівнянні з вузькоспеціалізованими девайсами.

Вибір GPS по електронній складовій

Щоб вибрати кращий навігатор для України, необхідно розібратися в апаратній частині гаджета. Розберемо всі важливі моменти, які потрібно враховувати перед покупкою:

 1. Дисплей. Зараз всі навігатори оснащені сенсорним екраном для зручності користування. Тому цього питання торкатися не будемо, але є ще ряд критеріїв, які важливі для вибору:
 • Перше на що потрібно звернути увагу – це розмір діагоналі. Чим вона більше, тим краще візуально сприймається інформація, але і стоять пристрої з великою діагоналлю дорожче.
 • Глибина кольору. Для навігаційного апарату досить 16-256 кольорів, якщо він доповнений функціями перегляду відео, можливістю грати в ігри, то краще брати пристрій з кількістю кольорів в 65 тис.
 • Частота кадрів. Чим вона вища, тим чіткіше зображення дрібних деталей, для навігатора досить 30 кадрів в секунду.
 • Кут огляду. Для комфортного використання досить 50 °, максимальний кут огляду без погіршення видимості зображення – до 120 °.
 1. Оперативна пам’ять. Один з важливих параметрів, який відповідає за швидкодію GPS, тому чим цей показник вищий, тим швидше пристрій буде завантажувати будь-які зміни на шляху і не буде «пригальмовувати» при інших режимах роботи. В основному на ринку представлені моделі з оперативною пам’яттю 256-1024 Мб.
 2. Вбудована пам’ять. Від цього показника залежить скільки інформації, прокладених маршрутів можуть зберігатися в пристрої. Хоча найчастіше в навігаторах передбачено підключення додаткової карти пам’яті.
 3. Частота процесу також впливає на продуктивність і швидкість роботи. При виборі діє той же принцип – чим вище показник CPU, тим краще. Навігатор, наприклад, для таксистів повинен мати високу частоту.
 4. Антена. Навігатор – це приймальний пристрій, яке приймає інформацію від супутника, для цього він оснащений антеною. Вона може бути розміщена всередині навігатора або з зовнішнього боку. Внутрішня антена забезпечує малий розмір пристрою, але сигнал приймає слабкіше через придушення його корпусом і перешкод, створюваних іншими деталями, менш енергоємна. Зовнішня антена робить пристрій більш габаритними, але такий пристрій краще приймає сигнал.
 5. Інтерфейс GPS. Наявність модуля для підключення WI-FI, мобільного інтернету або телефонного модуля для використання пристрою, як телефону.

Кращі автомобільні навігатори в Україні

ТОП-10 найбільш затребуваних брендів навігаторів серед водіїв України:

 • Garmin
 • Azimuth
 • EasyGo
 • Globex
 • Navitel
 • Palmann
 • Prology
 • REYND
 • Tenex
 • Shuttle

Представляємо вам рейтинг кращих GPS приладів від цих брендів, які автомобілісти вважають кращими для комфортних поїздок:

 1. Автомобільний навігатор Garmin DriveSmart 50 RUS LMT. Модель оснащена можливістю прийняття та відправлення смс, e-mail листів, голосовими підказками, пристроєм розпізнавання мови, індикатором обмеження швидкості. У компанії є свій сервіс для оповіщення про стан на дорогах (пробки, аварії, погодні умови).

Навігатор Garmin DriveSmart 50 RUS LMT

Переваги:

 • Заряджається від прикурювача.
 • Має власний Li-ion акумулятор.
 • Функція «Розумні повідомлення».
 • Планувальник дороги.
 • Встановлення шляхових точок до тисячі.
 • Підтримка карти micro-CD.

Недоліки:

 • Модель оснащена ще декількома функціями, наприклад: озвучування вулиць, функція «Прямий доступ», які працюють тільки в Європі.
 • Висока ціна через розширений функціонал, але недоступний в Україні.
 • Діагональ 5 дюймів.
 1. Автомобільний навігатор Azimuth M710 Tab. Багатофункціональний пристрій портативного типу з 7-дюймовим екраном і підставкою. Працює на основі Андроїд 5.0 і є одним із кращих для авто відповідно до точок зору самих водіїв.

Навігатор Azimuth

Переваги:

 • Підтримує мобільний зв’язок, інтернет, Bluetooth.
 • Оснащений вбудованим динаміком, відеореєстратором.
 • Підтримує всі відео та аудіо формати.
 • Вбудована пам’ять 16 Гб, оперативна 1 Гб, можливість підключити флеш-пам’ять.

Недоліки:

 • Слабка акумуляторна батарея.
 1. Автомобільний навігатор EasyGo A505 Навітел. Оснащений невеликим екраном. В нього вже вбудовані карти для України і Росії. Працює на основі Андроїд 4.4.

Навігатор EasyGo A505 Навітел

Переваги:

 • Пристрій може працювати від мережі, прикурювача, має власну акумуляторну батарею.
 • Можливо слухати радіо, музику, переглядати фільми.
 • Вбудована внутрішня пам’ять 8 гб, підтримує micro-CD.

Недоліки:

 • Підтримує тільки WI-FI інтерфейс.
 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор Globex GE 520. Працює на операційній системі Windows, підключений до ліцензійної системі Навітел, а в комплекті йдуть карти України. Оснащений вбудованим акумулятором і можлива підзарядка від прикурювача.

Навігатор Globex GE 520

Переваги:

 • Енергоекономічний.
 • Простий в управлінні.
 • Доступна ціна.
 • Підтримує флеш-пам’ять.

Недоліки:

 • Розмір екрану 5 дюйма.
 • Немає додаткового функціоналу.
 1. Автомобільний навігатор Navitel E500 Magnetic. Простий у користуванні, без зайвих функцій. У пристрій завантажено велику кількість карт всіх пострадянських і європейських країн.

Навігатор Navitel E500 Magnetic

Переваги:

 • Ємна акумуляторна батарея.
 • Є вбудований динамік.

Недоліки:

 • Навігатор призначений тільки для навігації.
 • Розмір екрану 5 дюймів.
 1. Автомобільний навігатор Palmann 512A Libelle. Оснащений 5-дюймовим екраном, FM-трансмітером, накопичувачем з внутрішньою пам’яттю в 4 Гб. Працює на ОС Windows.

Навігатор Palmann 512A Libelle

Переваги:

 • Доступна ціна.
 • У комплекті йдуть карти світу і України.

Недоліки:

 • Оперативна пам’ять всього 128 Мб.
 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор Prology iMAP-5700. В пам’ять гаджету завантажені карти 370 тис. населених пунктів Європи і пострадянських країн. Працює за ліцензійною угодою «Навітел». Оснащений вбудованим 66-канальним приймачем GPS. Електроніка представлена ​​процесором MStar 800 МГц.

Навігатор Prology iMAP-5700

Переваги:

 • Автономна робота пристрою і від прикурювача.
 • Велика кількість завантажених карт, в тому числі з HD-картографією.

Недоліки:

 • Малий час автономної роботи (всього до 2 годин).
 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор REYND K500. Підтримує відео, аудіо, TXT формат. Працює на навігаційному ПЗ НавЛюкс, в комплекті йдуть тільки карти України.

Навігатор REYND K500

Переваги:

 • Ємна акумуляторна батарея.
 • Можна дивитися відео, слухати музику, переглядати фото.
 • Вартість.

Недоліки:

 • Невеликий екран.
 1. Автомобільний навігатор Tenex 70 AN Libelle. Пристрій оснащений 4 ядерним процесором з частотою 1.3 Гц. Працює на основі Андроїд 4.4. Чіп GPS прийому – Atlas VI. Навігаційна система підтримує інтерфейс: WI-FI, Bluetooth.

Навігатор Tenex 70 AN Libelle

Переваги:

 • Підтримка WI-FI, Bluetooth.
 • Вбудований мікрофон.
 • Висока якість графіки.

Недоліки:

 • Велика вага – 320 гр.
 • Малий час роботи без зарядки (не більше 2 годин).
 1. Автомобільний навігатор Shuttle PNA-4300 закриває рейтинг навігаторів. Недорогий, з невеликою діагоналлю. Завдяки невеликому розміру може використовуватися, як універсальний пристрій. Реалізується з уже завантаженої картою України.

Навігатор Shuttle PNA-4300

Переваги:

 • Низька вартість.
 • Наявність радіоприймача, ігор.

Недоліки:

 • Низька якість графіки.
 • Маленький дисплей.

Огляд навігаторів повинен допомогти вам зробити правильний вибір, а описані вище пункти, які важливі для пристрою, допоможуть вам скласти свій власний рейтинг.

Який навігатор вибрати для Android

 1. Google Maps. Додаток автоматично синхронізується з вашим аккаунтом в Google. Має зрозумілі налаштування, включаючи можливість підключення написів до окремих об’єктів. У додатку налаштовані голосові підказки навіть при вимкненому екрані. Показує пробки на дорогах. Переваги Google Maps в наявності оффлайн карт, тому ПЗ можна використовувати без підключення до інтернету. Недоліки: не вказує аварії на дорогах, самостійно виставити такі точки також не вдасться. Вважається найкращим GPS навігатором з безкоштовних версій і працюючих оффлайн. Користувачі оцінюють це додаток в 4.5 балів з 5.
 2. Навітел. Додаток платний, для завантаження карт доведеться заплатити невелику суму. В наявності функція дво- і тривимірного перегляду зображення, яка перемикається через бічну колонку. Також є додаткові можливості: голосове управління гаджетом для створення маршруту, вибір для денного і нічного використання, можливість дізнатися метеообстановку, перемикання між супутниками. У додатку можна використовувати зум для збільшення/зменшення об’єкта. Доступна вся інформація про швидкість машини і залишку часу і кілометража до мети поїздки. Вважається одним з найкращих навігаторів для машини.
 3. Вибираючи, який навігатор краще для андроїд, не можна не згадати про Waze Free. Переваги застосування в його відкритому коді, тобто водії між собою можуть обмінюватися інформацією про пробки, аварії та ремонтні роботи. Більш того, після надходження такої інформації, додаток може автоматично прокласти новий маршрут в обхід перешкоди. Waze Free заслужено мітить в найкращі навігатори для машини.

Це кращі програми для навігаторів на Android в Україні, якими користуються водії по країні і для виїзду в інші держави.

66466 0 cookie-check Як вибрати GPS навігатор

Читайте також:

Як зрозуміти, що телефон прослуховують
Як зрозуміти, що телефон прослуховують
29 Грудня, 2018, 11:03 41099 10
В Україні Конституцією гарантується збереження телефонних розмов в таємниці. Прослушка мобільного телефону – справа кримінально карана. Однак, незважаючи на це, завжди знаходяться недобросовісні особи, які...
Смотреть результаты
Як підключити SSD
Як підключити SSD
Установка SSD – це простий, але вірний спосіб прискорити роботу комп’ютера або ноутбука, без покупки нового пристрою. Навіть сама бюджетна модель твердотільного накопичувача буде працювати...
Смотреть результаты
Що значить відновлений Айфон
Що значить відновлений Айфон
Компанія Apple тільки планує відкриття своїх сервісних центрів в Європі, тому проблеми, що виникають з iPhone, вирішуються радикально. У разі виникнення поломки, пристрої знову надходять...
Смотреть результаты