2.3 3 5

06/01/19

Як правильно перепрошити смартфон на Android

Зміст:

 1. Що таке прошивка телефону?
 2. Підготовчі заходи
 3. Як перевстановити Андроїд самостійно
 4. Які бувають програми для прошивки Андроїд з комп’ютера
 5. Що робити, якщо девайс не включається?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Що таке прошивка телефону?

Під цим поняттям мається на увазі операційна система мобільного девайса. Пакет програмного забезпечення складається з ядра операційної системи і драйверів, відомих також як “залізо”. Вони відповідають за функціонування елементів девайса. Під словосполученням “прошити телефон” розуміють процес інсталяції софтвера. Установка ПЗ може викликати труднощі у юзерів без досвіду. В деяких випадках пакет ПЗ створюється індивідуально під конкретну модель приладу. Перепрошивка може закінчитися невдало, зважаючи на відсутність знань про алгоритми процедури і недоліку інформації.

Що таке прошивка телефону

Платформа користується величезною популярністю. Вона відкрита для вільного доступу, тому її використовують багато виробників мобільних гаджетів. Існує декілька причин, навіщо потрібно перепрошити Андроїд:

 • Збої в роботі. Жоден, навіть найдорожчий пристрій не застрахований від помилок. Нова установка платформи позбавить від будь-яких збоїв, не пов’язаних з поломками внутрішніх і зовнішніх елементів приладу.
 • Апгрейд. Розробники платформи часто випускають нові версії ПЗ. Система отримує нові функції і оновлення інтерфейсу. Оновлення дозволить краще використати апаратні можливості девайса.
 • Незручне ПЗ від виробника гаджета. Деякі бренди встановлюють в агрегати власні розробки. Вони можуть виявитися незручними. Чиста прошивка Андроїд не переповнена функціями і маркетинговими фішками. Гарантовані безперебійність, продуктивність і автоматичне оновлення додатків.

Підготовчі заходи

Перевстановлення платформи вимагає уважності і чіткого дотримання технології. Якщо припуститися помилки, Ви отримаєте даремний шматок мікросхем в пластиковому корпусі. Перед прошивкою треба підготуватися. Обов’язково зарядите гаджет до 100%.

Перед тим, як перепрошити телефон, треба встановити поточну версію Android, об’єм оперативної пам’яті (можливо новіша версія Android гальмуватиме, якщо оперативній пам’яті буде мало) і модель телефону.

У меню налаштувань треба знайти повну назву приладу і модифікацію поточного ПЗ. Їх потрібно виписати до останнього символу.

Перед початком процедури треба виконати Backup. Під цим терміном мається на увазі резервне копіювання даних для можливості відкату до первинного стану, якщо під час прошивки пішло щось не так. Це не складно зробити.

Перед форматуванням і резервним копіюванням пристрій треба відключити. Після переформатування на SD-карту будуть скачуватися завантажувальні файли. Коли завантаження завершиться, на екрані з’явиться напис.

Сервіси, якими можна скористатися перед тим, як перепрошити Андроїд через комп’ютер без залучення фахівця:

 • Super Backup. Сервіс відрізняється зручністю і швидкою роботою. За допомогою утиліти можна резервувати і відновлювати дані. У сервісі пропонується купити преміум-версію. При її використанні відключається реклама. Можна використати і безкоштовний варіант.
 • Helium App Sync Backup. Цей додаток також доступен в платній і безкоштовній варіаціях. Базові опції такі, як резервування SMS і журналу викликів, безкоштовні. Якщо хочете отримати у своє розпорядження хмару, щоб було зручніше перевстановити Андроїд, і позбавитися від рекламних банерів, доведеться розщедритися.
 • Ultimate Backup. Присутні платні функції, наприклад, відновлення файлів з хмари. У безкоштовній версії є опція резервування і task killer, який дозволяє завершити процес прошивки в примусовому порядку. Корисний бонус – очищення агрегату від кеша.

Існують також інші сервіси, які допомагають зробити Backup. Ми розглянули найзручніші.

Як перевстановити Андроїд самостійно

Перед перевстановленням необхідно скачати прошивку. Краще це зробити з офіційного сайту девайса. Інакше після перевстановлення він може перестати працювати. Прошивка підбирається залежно від моделі мобільного пристрою. На сайті виробника девайса можуть запросити права розробника. Для цього треба скористатися будь-яким додатком з Google Play. Після Вам треба скачати CWN-recovery для Вашої моделі мобільного пристрою. Завантажений архів треба помістити на SD-карту. Для розміщення завантаженого ПЗ прошивки для Андроїд не варто використати вбудовану пам’ять девайса. В даному випадку її складно назвати надійним сховищем, оскільки всі дані з телефону будуть стерті.

Щоб перепрошити прилад за допомогою Recovery, треба відключити апарат. Для цього необхідно одночасно натиснути на кнопки Power (вкл./викл) + Volume Up (збільшення звука). У окремих моделей може бути передбачена інша комбінація клавіш. Перед тим, як перепрошити смартфон, треба дочекатися вібрації приладу. З’явиться вікно. У ньому треба вибрати клавішу Recovery Mode. Далі вкажіть apply update from external storage. Почнеться процес установки. Після його завершення пристрій треба перезавантажити.

Щоб прошити гаджет, краще скористатися ПК або ноутбуком. Windows, починаючи з сьомої версії, не вимагає драйверів для роботи з девайсом. Або система пропонує відшукати їх в інтернеті. Перед тим, як прошити Андроїд з комп’ютера, Вам треба повністю зарядити прилад. Далі Вам треба виконати наступні маніпуляції:

 1. Перенесіть на жорсткий диск додаток Software Update Tool і драйвера.
 2. Відключіть девайс.
 3. Натисніть Power (вкл./викл) + Volume Up (збільшення звука). Прилад повинен деякий час вібрувати.
 4. Після того, як на екрані з’явиться напис Fastboot USB, треба підключити апарат до ПК.
 5. Відкрийте додаток для установки софтвера.
 6. Вкажіть місце розташування збереженого ПЗ.
 7. Вкажіть вид ОС.
 8. Натисніть Erase user data.
 9. Кликніть “Старт”.

Після цих маніпуляцій почнеться завантаження на SD-карту прошивки на Андроїд. На це знадобиться деякий час. Нова система буде встановлена. Потім Вам треба перезавантажити прилад. На перше включення потребується більше часу, ніж зазвичай. Не варто турбуватися із цього приводу.

При роботі з ПК слід враховувати декілька важливих нюансів. ПК, на якому буде проводитися операція, повинен мати мінімум двоядерний процесор. Слід вибирати пристрої з останніми версіями Windows або Linux.

Софтвер можна встановити і без ПК – за допомогою однієї SD-карти. Перед тим, як прошити Андроїд цим способом, треба зарядити батарею до 100%. Під час завантаження не відключайте блок живлення. Потрібно запустити ROM Manager. Натисніть на кнопку “Установити ROM з SD-карти”. Вкажіть місце розташування архіву з програмним забезпеченням. Натисніть “Ок”. Дочекайтеся закінчення установки.

Ще один варіант установки ПЗ в мобільний гаджет – оновити його до наступної версії. Передусім, юзерові необхідно дізнатися, яка версія софтвера стоїть в його пристрої. Для цього Вам треба заглянути в розділ “Про телефон” в налаштуваннях. Зазвичай приходить системне повідомлення про те, що доступні оновлення. Проте повідомлення не завжди приходить вчасно. До того ж існує вірогідність, що Ви його випадково зітрете. Перед тим, як оновити Андроїд до 6 або до іншої доступної версії, треба підтвердити дію. Завантаження почнеться автоматично у фоновому режимі.

Щоб оновити ПЗ, знайдіть в системних налаштуваннях кнопку “Оновлення системи”, натисніть “Ок”. Софтвер скачається у фоновому режимі. Після установки всіх компонентів треба перезавантажити апарат. В деяких випадках не вдається скачати нову версію ОС. Це пов’язано з тим, що під цю модель нові версії не випускаються. Або вже встановлена остання версія. Зазвичай виробники перестають випускати свіжий софтвер для агрегатів старше за 3 роки.

як прошити Андроїд

Які бувають програми для прошивки Андроїд з комп’ютера

Найвдаліші сервіси:

 • ROM Manager. Ця утиліта встановлюється для завантаження ОС з SD-карти без використання комп’ютера.
 • SP FLASH TOOL. Сервіс призначений для роботи з ПК. Потрібно підключення гаджета через USB-кабель. Головна перевага цієї утиліти – універсальність. Вона підходить для багатьох моделей девайсов. Сервіс має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, з яким розбереться навіть новачок.

Існують сервіси, розроблені під конкретного виробника. Так, для пристроїв Samsung розроблена утиліта ODIN. Це сервіс власного виробництва відомої південнокорейської корпорації. Він відрізняється простим принципом дії і зрозумілим інтерфейсом. Перед тим, як перепрошити Самсунг, обов’язково скачайте ODIN.

Які бувають програми для прошивки Андроїд з комп'ютера

Що робити, якщо девайс не включається?

Перевстановити ПЗ вийде, якщо не пошкоджений завантажувач. Щоб перевірити це, натисніть кнопку “Вкл./викл”. Якщо з’явиться зображення робота або який-небудь знак, наприклад “!”, можна зробити припущення, що стався збій в роботі ПЗ. Після цього підключите апарат через USB-кабель до ПК. Натисніть кнопку “Вкл./викл.” і Volume Plus. ПК відшукає девайс. У 95% випадків можна успішно встановити ОС за допомогою однієї з вищеперелічених програм для прошивки телефону через комп’ютер.

Прилад може не запуститися після установки софтвера. Не варто прощатися з агрегатом. Його можна реанімувати. Передусім, спробуйте знову перезавантажити пристрій. Якщо гаджет знову не запустився, то можна спробувати повернути його в початковий стан за допомогою заздалегідь завантажених резервних даних або спробувати повторно встановити софтвер. Тоді процедуру доведеться повторити спочатку.

Ми розглянули різні сервіси і способи перепрошивки мобільних пристроїв. Тепер Ви знаєте, як перепрошити Андроїд самому через ПК і без нього.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Читайте також:

Підпишіться на розсилку!

Не турбуйтеся, ми не спамимо :-)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: