search
Підписатися

logo

Apple показала найбільші поновлення своїх операційних систем. Головне на WWDC 2020

24 Червня, 2020, 01:06 0

Вчора ввечері Apple в рамках конференції для розробників WWDC 2020 представила iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 і macOS Big Sur. І це найбільше оновлення її операційних систем за останні кілька років. Компанія кардинально трансформувала власну софтверну стратегію. Захід вперше пройшов в онлайн-форматі. Зупинимося на найважливіших анонсах і моментах.

ВСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ APPLE ЗА 9 ХВИЛИН | Apple WWDC 2020 (відео)

WWDC 2020

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст

  1. iOS 14
  2. iPadOS 14
  3. watchOS 7
  4. macOS Big Sur

iOS 14

фото iOS 14-скриншот

Це перший і найбільш очікуваний анонс презентації Apple на WWDC 2020. Головним нововведенням стали віджети прямо в меню. Вони поміщаються в окрему панель і перегортаються в одному вікні, не займаючи корисний простір, змінюються в залежності від того, який час доби. Автоматично підбирає відповідні додатки в залежності від часу віджет Smart Stack. Теж новий.

виджеты меню приложений.

Віджети в меню додатків

Для сортування додатків по папках і каталогах в iOS 14 є спеціальна бібліотека App Library.

сортировка приложений по папкам

Ще одне нововведення – те, що відео з віджетів тепер можна запускати в режимі «картинка в картинці». Загальносистемна підтримка режиму для одночасного відтворення відео і запуску додатків дуже зручна. Ви можете, наприклад, перегортати стрічку соцмережі або писати нотатку, а ролик буде відтворюватися поряд в невеликому віконці.

Тепер не займає весь екран і асистент Siri, який отримав свою велике оновлення в iOS 14. Він став розумнішим і навчився розпізнавати контекст фраз. Після запуску поверх основного інтерфейсу відображається маленька анімована іконка. Симпатичний редизайн.

расширенные функциональные возможности.

Відзначимо розширені функціональні можливості Siri. З’явився додаток «Переклад». Без підключення до Інтернету можна перекладати голосові і текстові повідомлення між 11 мовами. Є і підтримка російської мови. Якщо хочеться заощадити на роумінгу в закордонних поїздках (а вони колись будуть), це великий плюс

Помічник Siri став підтримувати більше мов для перекладу. Знає і російську.

Серед найцікавішого в змінах, пов’язаних з функціональністю, відзначимо App Clips. Це міні-версії додатків, що викликаються за допомогою NFC, QR-коду або посилання в «Повідомленнях» або Safari. Передбачається, що це як мінімум спростить онлайн-покупки. Для оплати є Apple Pay, а для реєстрації використовуються облікові дані з Apple ID.

мини-версии приложений

Що стосується оновлень раніше існуючих додатків, розповімо про «Повідомлення». Додалися емодзі, можливості закріплення важливих листувань, відповіді на конкретне повідомлення, створення гілок з відповідей і не тільки. Шкода, що сервіс не мультиплатформенний, як WhatsApp або Telegram.

iOS 14 буде доступна для моделей, починаючи з iPhone 6S, а також для iPod touch 7-го покоління. Публічне тестування почнеться з наступного місяця. Реліз заплановано на осінь.

iPadOS 14

iPadOS 14

Оновлення в iPad OS багато в чому дублюють те, що було реалізовано в iOS 14. З того, що дійсно нове, відзначимо покращений пошук, а також вдосконалену взаємодіяю з фірмовим стилусом. Ми зможемо копіювати шматки рукописного тексту і завантажувати в інші додатки вже розпізнаними.

работа со стилусом

Оновлення iPad OS 14 отримають всі iPad Pro, iPad, починаючи з 5-го покоління, iPad Air 2 (і новіші), iPad mini 4 (і новіші). Бета-версія розробникам вже доступна. Публічне тестування – з липня. Фінальна версія вийде восени.

watchOS 7

 фото watchOS 7

В Apple Watch нарешті додали функцію контролю сну.

 apple watch-watchos7

Вранці гаджет розбудить тактильним сигналом, видасть статистику і автоматично завантажить її в iPhone. А коли ви будете готуватися спати, підготує до відпочинку, знизивши яскравість екрану і вимкнувши повідомлення (новий режим Wind Down).

Інше значуще нововведення – можливість тонкої кастомізації циферблатів. Тепер ними можна ділитися.

циферблат

Соціальна відповідальність Apple – система виявлення миття рук, реалізована в watchOS 7. Мабуть, пандемія коронавірусної інфекції змусила.

Також watchOS 7 аналізує витрату калорій і ЗСЖ-активність при танцях.

apple watch-watchos7 расход калорий и активность при танцах

Оновлення стане доступним для Apple Watch Series 3 і новіше цієї осені. Щоб його отримати, потрібно мати смартфон iPhone 6S або новіше з встановленою версією iOS 14.

macOS Big Sur

У новій macOS – Big Sur – купертіновці радикально змінили інтерфейс і дизайн системи.

Компанія оновила дизайн операційної системи для комп’ютерів, зробивши її схожою на мобільні iOS і iPadOS

Розробники додали панель швидкого доступу до основних функцій на зразок гучності, яскравості, включення бездротових модулів. Візуально нагадує iPadOS.

macOS Big Sur-скриншот 2

Істотна функціональна зміна – вдосконаленийний браузер Safari. Треба сказати, і без того прекрасний. А тепер ще краще: зі зручною зміною фонів при налаштуванні стартового екрану і великою кількістю вкладок.

Несподівана новина – рішення Apple відмовитися від використання продукції Intel. Компанія переходить на власні ARM-процесори. Цей «залізний» реліз став цвяхом програми заходу. Обіцяють, що перший ARM-комп’ютер повинен з’явитися вже в кінці року. Компанія планує перейти на власні процесори протягом двох років.

собственные процессоры

Джерело фото: Apple

104540 0 cookie-check Apple показала найбільші поновлення своїх операційних систем. Головне на WWDC 2020

Читайте також:

Купуй у Комфі якісний контент від кращих ТОП-5 онлайн-кінотеатрів
Купуй у Комфі якісний контент від кращих ТОП-5 онлайн-кінотеатрів
27 Березня, 2020, 09:01 1000
Вже минув цілий тиждень карантину, усі домашні справи вже перероблені, ігри переграні та кіно переглянуте? А ось і ні! Редакція Блогу Comfy старанно працює над...
Смотреть результаты
Замість MWC-2020. Новинки Sony і Huawei
Замість MWC-2020. Новинки Sony і Huawei
Mobile World Congress, найбільшу міжнародну виставку мобільної індустрії, скасовано через епідемію коронавируса. Вперше за 33-річну історію заходу його не буде. Деякі виробники вирішили не переносити...
Смотреть результаты
Розбираємося в камерах лінійки Samsung Galaxy S20
Розбираємося в камерах лінійки Samsung Galaxy S20
Модельний ряд смартфонів будь-якого виробника побудований за принципом ієрархії. Якась модель знаходиться в топі зі своїми характеристиками і функціями, визначаючи тренд розвитку мобільних технологій в...
Смотреть результаты